Döntetlen a csúcsmeccsen, sima angol győzelem

A világbajnoki döntő második visszavágóján megosztoztak a pontokon az olaszok és a franciák, Anglia viszont simán nyert, míg Törökország és Spanyolország meglepetésre nem bírt az előre lesajnált ellenfelével az Európa-bajnoki selejtezők szombati játéknapján.

Kapcsolódó linkek

foci.lap.hu
sport.lap.hu

A játéknap rangadóját a B-csoportban játszották, a tavalyi vb-döntőt követően másodszor feszült egymásnak az olasz és a francia válogatott.

Ősszel 3-1-re nyertek a franciák, és a milánói gól nélküli döntetlen is nekik kedvez. Az első félidőben a házigazda Olaszország játszott fölényben, és Fabio Cannavaro, Alessandro Del Piero és Filippo Inzaghi révén közel is járt a gólhoz, de egyiküknek sem sikerült a kapuba találni, míg átellenben Florent Malouda is csak ijesztgetett. A szünet után már a vendégek domináltak, de Gianluigi Buffon kapuja is érintetlen maradt, igen jól zárt az olasz retesz.

Döntetlen a csúcsmeccsen, sima angol győzelem 1

Thierry Henryék elégedettek az egy ponttal (AP)

A franciák örülnek

„Feszült hangulat előzte meg a mérkőzést, de ez minket nem zavart meg. Nagyon koncentráltak, egységesek és szervezettek voltunk, nem is maradt el a jó eredmény” – nyilatkozta Patrick Vieira, aki bár nemrég épült fel a sérüléséből, a kezdőben kapott helyett. A csoportot a franciák vezetik a litvánokat felülmúló skótok és az olaszok ellőtt. A grúziával 1-1-es döntetlen játszó, negyedik Ukrajna kiszállt a továbbjutásért folytatott küzdelemből.

Haraptak az oroszlánok

Steve McClaren angol kapitány nem a levegőbe beszélt, amikor azt mondta, csapata megnyeri a fontos meccseket. Nos, az Izrael elleni londoni fellépés ilyen volt, és a háromoroszlánosok jó játékkal sima sikert arattak. Shaun Wright-Phillips először volt eredményes a sorozatban, míg Micah Richards első válogatottbeli gólját szerezte, a nevezetteken kívül Michael Owen talált még be a harmatos teljesítményt nyújtó vendégek kapujába. „Fontos győzelmet arattunk. A jó eredmény volt számunkra a lényeg, hogy ezt jó játékkal sikerült kiharcolnunk, már csak hab a tortán” – örömködött a lefújás után McClaren.

Kiállítás orosz gólok

Anglia jelenleg harmadik az E jelű csoportban, melyben Horvátország és Oroszország is győzött. Előbbi azt észteket, utóbbi pedig Macedóniát verte. A szbornaja 1-0-s vezetésénél emberhátrányba került, ráadásul emellett az ellenfél még tizenegyest is rúghatott, mégis 3-0 lett a vége, miután a büntető kimaradt, az oroszok pedig hajrában berámoltak még két újabb gólt.

Döntetlen a csúcsmeccsen, sima angol győzelem 2

Luiz Filipe Scolari nem hitt a szemének (AP)

A portugálok pechjére nincs magyarázat

A G-csoport rangadóján Hollandia 2-0-ra győzte le Bulgáriát (ugyanitt a románok két góllal verték Fehéroroszországot), míg az A jelű csoport slágermérkőzésén Portugália és Lengyelország megosztozott a pontokon. A házigazda luzitánok hiába fordítottak 0-1-ről, a végén egy – a szemszögükből – roppant szerencsétlen gól miatt kicsúszott a kezükből a győzelem. A 87. percben Jacek Krzynowek lövése után a kapufáról Ricardo kapus hátára, majd onnan a kapuba pattant a labda. „Ilyen a futball. Ilyen gólokra nincsen magyarázat…” – értetlenkedett Luiz Filipe Scolari portugál szövetségi kapitány, akinek csapata Lengyelország és Finnország mögött jelenleg a harmadik helyen áll.

A törökök is megégtek Máltán

A Eb-selejtezők szombati játéknapjának kapcsán két meglepetésről tudunk beszámolni, nem is akármilyenekről… Az F-csoportban Spanyolország csak hajrában mentett pontot Izlandon, erre persze magyarázatként szolgálhat, hogy a vendégek több mint 70 percig emberhátrányban futballoztak. A C-csoportban szereplő Törökország botlására viszont nincsen szó: a magyar válogatott szerdai ellenfele vereséggel felérő 2-2-es döntetlent játszott Máltán. Bár ha azt vesszük, hogy a hazaiak kétszer is megszerezték a vezetést, a török csapat kifejezetten örülhet az egy pontnak. A „félholdasok” a márciusi görögverés óta nyeretlenek tétmeccsen, csak nehogy ellenünk szakadjon meg ez a sorozat. Izgulhatunk.

Németország készülhet az Eb-re

A D-csoportban vitézkedő Németország viszont már hátradőlhet, hiszen szinte biztosra vehető, hogy a világbajnoki bronzérmes Nationalelf ott lesz az Európa-bajnokságon, miután Miroslav Klose duplájával 2-0-ra nyert Wales ellen. A szigetországiak mit sem tudtak kezdeni azzal, hogy Jens Lehmann sérülten áll a németek kapujába. Az Eb-selejtezők sorozata szerdán folyatódik.