Talmácsi a negyedik helyről startol a Török Nagydíjon

A világbajnoki pontversenyben vezető Talmácsi Gábor a negyedik helyről rajtol majd vasárnap a nyolcadliteres géposztályban a gyorsaságimotoros-vb harmadik futamán, a Török Nagydíjon.

A vb-pontversenyben vezető Talmácsi a délelőtti szabadedzésen csak a 14. helyet szerezte meg, és ez előrevetítette, hogy a magyar motorosnak nem lesz könnyű dolga a második időmérőn. Talma azonban délután már lényegesen gyorsabb volt, a gyakorláson repesztett 2:06.995-ös idejét 2:05.372-re tornázta le, ezzel egyszersmind a pénteki időeredményét is megjavította bő fél másodperccel, így a negyedik rajtkockából indulhat a vasárnapi futamon.

A pole pozíciót Mattia Pasini szerezte meg. Az olasz kentaurral egyedül a spanyol Hector Faubel tudta tartani a tempót – kettejük között végül kéttized másodperc döntött, a harmadik rajtkocka a szintén olasz Simone Corsié. A szabadkártyával induló Győrfi Alen a 33. helyen végzett az időmérőn, Kovács Nikolett viszont szombaton sem érte el az időlimitet, és így helyezetlen maradt.

Talmácsi a negyedik helyről startol a Török Nagydíjon 1

Talma a negyedik helyrõl startolhat (MTI/EPA)

„Az eredmény alapján a mai volt az eddigi leggyengébb nap. A reggeli technikai problémákat megoldottuk ugyan, de az időmérő végén nagyon nagy forgalom volt a pályán, ráadásul hibáztam, kétszer majdnem el is estem… A két edzés között infúziót kaptam, nem érzem igazán jól magam, azt hiszem, hogy bujkál bennem valami vírus. Most még alaposan kielemezzük a szombati történéseket, mert holnap kemény verseny várható” – nyilatkozta Talma az MTI-nek.

Tóth Imre hiába javított pénteki idején, hat helyet visszaesett és csak a 22. pozícióból vághat neki a 250-es géposztály versenyének. Az első helyet az olasz Andrea Dovizioso szerezte meg. A királykategóriában Valentino Rossi nyerte az időmérőt, megelőzve az amerikai Colin Edwardst és a spanyol Dani Pedrosát.