Talmácsi a második helyen áll Törökországban

A 125-ös géposztályban szereplő Talmácsi Gábor a második időt érte el a gyorsaságimotoros-világbajnokság Török Nagydíjának első időmérőjén, Győrfi Alen a 33. lett, míg Kovács Nikolett helyezetlenül zárt. A negyedlitereseknél Tóth Imre a 16. helyen végzett.

A pontversenyben élen álló Talmácsi Gábor a második helyen zárta a 125-ös géposztály első időmérőedzését a Török Nagydíjon. A magyar motoros szinte végig vezetett, majd az utolsó tíz percben többször változott az állás az élen, az olasz Mattia Pasini (Aprilia) a tréning végén, az utolsó előtti körében érte el az ideiglenes pole-t érő időt, amely 23 századdal jobb Talmácsi legjobb eredményénél.

“Elégedett vagyok az eredménnyel – nyilatkozta Talma a saját honlapjának. – A pálya állapota nagyon sokat romlott tavalyhoz képest. Tiszta sár lett a motorom a szabadedzés végére, így a szerelők a legapróbb darabig szétszedik a gépet. Van egy kanyar, ahol időt vesztek, ki kell elemeznünk, miként lehet ezt kiküszöbölni, és szombaton majd meglátjuk, sikerül-e még javítanom” – tette hozzá a motoros.

Talmácsi a második helyen áll Törökországban 1

Talmácsi Gábort csak Mattia Pasini elõzte meg (talma.hu)

A világbajnoki címre jó eséllyel pályázó Talmácsi mellett még két magyar versenyző is indult szabadkártyával a nyolcadlieteres kategóriában: Győrfi Alen a 33. helyen végzett, míg Kovács Nikolett nem érte el a hétszázalékos időlimitet.

A negyedliteres géposztályban Tóth Imre a szabadedzésen a 17. helyet szerezte meg 2:02.943-mal, ezen aztán az időmérőn jócskán tudott faragni (2:01.762), és egy hellyel előrébb lépett. A folytatást Alvaro Bautista várhatja az élről.