Az olvasási kedv növekedését az online kiadású művek, alkotások letöltési számának emelkedése is jól jelez.
Még mindig évi 1,2 millió különböző könyvet adnak ki világszerte, miközben a kiadói szakma elismeri, hogy az online és digitális média erőteljes versenyben van a nyomdai úton előállított könyvekkel. Előbbiek ugyanis lehetővé teszik, hogy a könyv, nem a hagyományos formában, a világ bármely részére gyorsan eljuthasson. A kiadók új vevőket szerezhetnek, például az audiókönyvek kiadásával is.
Az idén Dél-Korea a rendezvény kiemelt vendége, az ország összesen 30 szerzővel képviselteti magát.
A könyvkiadók általános gondja, hogy produktumuk igen gyorsan a “másodkézbeli”, azaz a használt piacon forog, már meglehetősen olcsón. Egyedül az Egyesült Államokban a másod kézből árusított könyvek forgalmi értéke tavaly 2,2 milliárd dollár körül lehetett. A lakosság könyvekre fordított kiadásainak 8-9 százalékát ez a használtpiac szívja fel. Egyes szakemberek úgy látják, hogy ez a piac néhány év alatt a kétszeresére növekedhet, mert az éves növekedés meghaladja a 10 százalékot. Az ilyen könyvek internetes értékesítése tavaly harmadával 600 millió dollár fölé került, könyvesboltokban eladásaik 4,5 százalékkal nőttek.
Ez a piaci jelenség egyre jellemzőbb lesz más nagy könyvpiaccal rendelkező országokra is. Azzal együtt, hogy az eredeti árnak harmadánál többet a vásárlók általában már nem akarnak fizetni.