A kapitányi posztra összesen 13-an jelentkeztek, közöttük ott van a tokiói olimpián kard egyéniben aranyérmes Pézsa Tibor – Nébald korábbi edzője -, valamint Szekeres Pál, a legeredményesebb magyar paralimpikon is. A pályázatokat múlt hét péntekig kellett leadni, az előkészítő bizottság ügyvéd jelenlétében kedd délelőtt bontotta fel a zárt borítékokat.
A párbajtőr kapitányi posztra Kulcsár mellett a versenyzéstől a közelmúltban visszavonult, csapatban kétszeres olimpiai ezüstérmes, egyéni Európa-bajnok, kétszeres csapatvilágbajnok Kovács Iván, a Honvéd vívószakosztályában évek óta tevékenykedő, öttusázó olimpiai bajnok Móna István – aki a párbajtőr szakágat korábban menedzserként irányította -, a régóta külföldön, Németországban, illetve Kanadában edzősködő Salamon Gábor és a válogatottak sorát edző Udvarhelyi Gábor kandidált.
Udvarhelyi és Kulcsár is pályázott (MTI)
A kardozók szakvezetőjének Nébaldon és Pézsán kívül Kovács Tamás korábbi szövetségi kapitány, technikai igazgató, a Magyar Olimpiai Bizottság jelenlegi sportigazgatója, valamint az aktív trénerként tevékenykedő Bódy István és Gergácz László jelentkezett.
A tőrözők irányítását Bernát és Szekeres mellett a hosszú ideig Olaszországban edzősködő Gyarmati Béla vállalná.
Az MVSZ tájékoztatása szerint az előkészítő bizottság legközelebb november 18-án ülésezik, akkor állapítja meg, hogy eredményes volt-e a pályázat, illetve rangsort állít fel a szövetség elnöksége számára, amely november 30-ig hozza meg döntését.
—-Pályázat az öttusa-kapitányi posztra—-
A Magyar Öttusa Szövetség (MÖSZ) nyílt pályázatot írt ki a szövetségi kapitányi poszt betöltésére, azaz nem hosszabbítja meg automatikusan Pálvölgyi Miklósnak, a férfi, illetve Kulcsár Antalnak, a női válogatott szakvezetőjének az olimpiai ciklus végével lejáró megbízatását.
Erről a MÖSZ elnöksége döntött október 15-i ülésén, s a feltételeket illetően hétfőig szabott határidőt az esetleges észrevételek megtételére.
Pálvölgyi Miklós az MTI érdeklődésére azt mondta, előbb elolvassa a feltételeket, de alapvetően szándékozik pályázni. „Nem hiszem, hogy a pályáztatás egyfajta bizalmatlanság jele lenne, úgy gondolom, hogy a sportág körül olyan légkör alakult ki, amely szükségessé teszi a leendő kapitány legitimálását” – tette hozzá.
Kulcsár Antal hétfőn úgy nyilatkozott, hogy nem ért egyet a pályáztatással, és ezt a véleményét kifejtette azon az elnökségi ülésen is, amelyiken ez a lehetőség felmerült. Arról, hogy ő maga pályázik-e, egyelőre nem szolgált konkrétummal, mert mint mondta, egyelőre még a feltételeket sem ismeri.
Egy nappal később a szakember úgy döntött befejezi az edzősködést. Visszavonulásában közrejátszott, hogy eladták a Jakab Endre Lovardát, illetve hogy nyolc állásnak a költségeit ezután a szakosztálynak kell előteremtenie, erre mostanáig az Alba Volán Zrt. biztosította a pénzt. A lapnak adott nyilatkozatában utalt arra, mindig erőt adott neki, hogy Fehérváron megvan a hátországa, de az olimpiai eredménytelenség miatt ez most megváltozott.
A pályázóknak szakmai önéletrajzot kell benyújtaniuk, csatolniuk kell öttusa-szakedzői diplomájuk másolatát, emellett elemzést kell készíteniük a sportág hazai helyzetéről, az egyesületek, illetve a válogatott eddigi működéséről.
A MÖSZ egyúttal javaslatot vár a jövőbeni szakmai munka elképzelt formájáról, arról, hogy legyen-e továbbra is külön kapitánya a férfi és a női válogatottnak vagy sem, továbbá arról, hogy a felkészülés központi, egyesületi, esetleg vegyes formában történjen.
A jelentkezési határidő 2008. november 28. 12 óra. A további részletekről a MÖSZ honlapján lehet tájékozódni. A pályázatokat egy, a sportág elismert szakembereiből álló bírálóbizottság értékeli, és az is tesz javaslatot az elnökség részére. Az leendő kapitány(ok) megbízatása négy évre szól.