Visszavonult a csehek kenukirálya

Befejezte a versenyszerű kenuzást a cseh Martin Doktor, aki az elmúlt bő évtizedben a sportág meghatározó alakja volt. Edzőként folytatja.

A 34 éves, kétszeres olimpiai bajnok sportember a válogatott szakvezetőjeként tevékenykedik tovább. „Most ősszel kezdem a munkát, ami egyben azt jelenti, hogy versenyzői pályafutásom véget ért” – idézte Martin Doktor szavait a CTK hírügynökség.

Martin Doktor befejezte a versenyzést (Wikipedia)

Martin Doktor 1996-ban, az atlantai olimpián érte el a legnagyobb sikerét: 500 és 1000 méteren is aranyérmes lett.

Az athéni játékokon nem szerzett érmet, 1000-en negyedik lett (Vajda Attila jött be előtte harmadikként), 500-on pedig ötödik helyen zárt. A pekingi olimpiára pedig már ki sem jutott.

Világ- és Európa-bajnokságokon is több alkalommal állt a győzelmi pódiumon, illetve annak legfelső fokán.

Szakvezetői megbízatása a 2012-ig, a londoni játékokig szól.