Gazdaság

Bezárják a Heathrow 2-es terminálját

Egy pár évre lezárják a londoni Heathrow repülőtér legrégebbi, kettes terminálját – jelentette be az üzemeltető BAA Rt.

A BBC értesülése szerint a londoni Heathrow repülőtér 2-es terminált (T2) az új 5-ös (T5) átadásával egy időben, 2008 márciusában zárják be.


A T5 megnyitásával egyes légitársaság más terminálba költözik át, melynek következtében a T2 éves forgalma 9 millióról 1,5 millió utasra csökken – írja a BBC.


Tavaly novemberben jelentette be a BAA, hogy a Heathrow East elnevezésű, 1,5 milliárd fontos projektje keretében lebontja a T2-őt és egy új 30 millió utasforgalom lebonyolítására képes terminált épít helyette.


A BAA ugyan még mindig vár a rendezési terv engedélyeztetésére, az üzemeltető legutóbbi bejelentése arra enged következtetni, hogy az 1995-ben megnyitott kettes terminált mindenképpen bezárják az engedélyeztetés kimenetelétől függetlenül.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik