Gazdaság

BÉT: mérsékelt ármozgások

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 117,83 pontos, 0,42 százalékos emelkedéssel, 27 963,03 ponton zárt pénteken.

A részvénypiac forgalma 24,2 milliárd forintot ért el, a vezető részvények vegyesen szerepeltek: a Mol és a Magyar Telekom gyengült, míg az OTP és a Richter erősödéssel zárt. Alacsony aktivitás és kis ármozgások jellemezték a pénteki kereskedést – mondta el Juhász Richárd, a Concorde Értékpapír Zrt. üzletkötője az MTI-nek. Az unalmas napon a délután megjelent amerikai munkaerőpiaci adatok hoztak némi izgalmat, de érdemi elmozdulás ekkor sem következett be – tette hozzá.

A kereskedő szerint a jövő héten is leginkább a nemzetközi piacok alakulása hat majd a budapesti részvénypiacra, a meghatározó híreket várhatóan az amerikai vállalati jelentések szolgáltatják. A hazai események közül kiemelte a Lex Molként emlegetett törvényjavaslat jövő heti parlamenti zárószavazását, amely befolyásolhatja a Mol papírok kereskedését.

A Mol 5 forintos, 0,02 százalékos gyengüléssel, 27 795 forinton fejezte be a kereskedést, az olajrészvény forgalma 9,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 3 forinttal, 0,32 százalékkal 935 forintra gyengült, 1,8 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP részvények 7,4 milliárd forint értékben forogtak, árfolyamuk 83 forinttal, 0,88 százalékkal 9480 forintra emelkedett. A Richter papírok 37 995 forintot értek a kereskedés végén, 290 forinttal, 0,77 százalékkal többet, mint csütörtökön záráskor, forgalmuk 4,2 milliárd forintot ért el.

Az Egis az előző napi záróárával megegyezően 22 990 forinton zárt, a gyógyszergyár részvényeire 321 millió forint értékben születtek üzletek.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 26,44 ponttal, 0,74 százalékkal 3582,01 pontra emelkedett.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik