[HWSW] Az Észak-Amerika második legnagyobb, telekommunikációs berendezéseket gyártó cégének számító kanadai Nortel Networks bejelentette, hogy harmadik negyedéves árbevétele várhatóan 10%-kal csökken a második negyedévhez képest, és a cég 7000 alkalmazottjától válik meg. A vállalat korábbi előrejelzésében még a második negyedéves eredményekkel megegyező harmadik negyedéves eredményekkel számolt. A cég azonban a telekommunikációs szolgáltatók visszafogott rövidtávú beruházásai miatt egyelőre gyengülő eredményekre számít. A vállalat közölte, hogy az év végéig az alkalmazottak számát a jelenlegi 42 000-ről 35 000 csökkenti. A Nortel 2001 elején még 94 000 alkalmazottat foglalkoztatott. A leépítésekkel a cégnek az a célja, hogy akár 2,6 milliárd dollárnál alacsonyabb negyedéves árbevétel mellett is, legkésőbb 2003 júniusáig nyereségessé válhasson. Korábban a Nortel a nyereségesség küszöbét 3,2 milliárd dolláros negyedéves forgalomra becsülte. Az elbocsátásokkal kapcsolatos, egyelőre nem meghatározott értékű költségek a harmadik negyedévben kerülnek könyvelésre.A Nortel második negyedéves árbevétele 2,77 milliárd dollárt tett ki. Az elemzők akkor úgy nyilatkoztak, hogy a nyereségesség eléréséhez előirányzott 3,2 milliárd dolláros negyedéves forgalom túlzó, mivel a vállalat a közeljövőben nem fogja elérni ezt a szintet.
Ajánlott videó
- 02:03 Amint véglegessé vált a skótok kiesése, lemondott a kapitányuk
- 23:56 „A mai nap életem egyik legrosszabb napja” – őszintén beszélt sérülésekkel tarkított szezonjáról a spanyol szélső
- 23:09 „Jövőre Magyar Péter itt lesz a Pride-on velünk” – mit vár a Tisza-kormánytól az LMBTQ-közösség?
- 22:16 Kicsinyes büntetést kapott az uruguayi válogatott, miután kizúgott a vébéről
- 22:00 Csányi Sándor, Világi Oszkár és Váradi József is lemondott egyetemi kuratóriumi tagságáról
- 21:32 NHL-csapat draftolta a 18 éves magyar jégkorongost
- 21:29 A nap legfontosabb hírei – 2026. június 27.
- 20:57 Lemond Aleksandar Vucic, de nem megy messzire
- 20:38 Hűsítő pontként hasznosul a letartóztatott Őrsi Gergely polgármesteri irodája
- 20:37 Kapitány István: 22 tagállammal közösen építünk európai energiatárolókat
- 20:22 A karaktergyilkos edző, aki a vébén magának ártotta a legtöbbet
- 20:01 Meglepően jó a 2500 forintos hangszóró – de gyorsan kiderül, miért kerül a többi tízszer ennyibe
- 19:59 „Egy bogarat meg tudtam volna ölelni” – az idei Fishingről nézve a mocskosfidesz-nyár csak egy rossz álom
- 19:52 Európa több országa is szenved a rekordokat döntő hőhullámtól
- 21:48 Budapesti különlegesség nyerte a 2026-os Év Fagylaltja fődíját
- 19:30 Három ember tűnt el a Dunában, egyikük holttestét megtalálták
- 22:00 Csányi Sándor, Világi Oszkár és Váradi József is lemondott egyetemi kuratóriumi tagságáról
- 20:57 Lemond Aleksandar Vucic, de nem megy messzire
- 15:26 Eljárást indított a rendőrség azokkal a fiatalokkal szemben, akik szivárványos zászlókat dobtak az Erzsébet hídról a Dunába
- 09:58 Mi lesz a közszolgák egymillió forintos otthontámogatásával?
- 16:08 76,9 °C-os műbőr ülésen ült egy reptéri dolgozó, reagált a közlekedési minisztérium
- 15:28 Kapitány István: Teljesítménycsökkenés jön a paksi atomerőműben, de a lakosságot ez közvetlenül nem érinti
- 13:50 HungaroMet: Már most megdőlt a napi melegrekord
- 08:22 Csak a holttestét találták meg az eltűnt szigetszentmiklósi kisfiúnak
- 20:38 Hűsítő pontként hasznosul a letartóztatott Őrsi Gergely polgármesteri irodája
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
