Nagyvilág

Az Egyesült Államok két hónapra felmenti Iránt az olajszankciók alól

Anna Moneymaker/Getty Images
Anna Moneymaker/Getty Images
A béketárgyalások időtartamára szól a mentesség.

Az Egyesült Államok a béketárgyalások időtartamára, két hónapra felmentést adott Irán számára a kőolajszankciók alól – írta meg Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter hétfői közlése nyomán az MTI.

A bejelentés alapján Irán augusztus 21-ig termelhet, szállíthat és adhat el kőolajat és feldolgozott kőolajtermékeket. 

Bessent a döntést az alábbiakkal magyarázta:

  • Svájcban „produktív” tárgyalások zajlanak az Egyesült Államok és Irán között,
  • Teherán elkötelezettnek mutatkozik a Hormuzi-szoros közlekedésének szabad és akadálytalan fenntartása mellett,
  • Irán beleegyezett a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség ellenőreinek visszatérésébe az országba.

Irán mentesítése a szankciók alól a 60 napos tárgyalási időszakra szerepelt az Egyesült Államok és Irán között múlt héten létrejött egyetértési nyilatkozatban is.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik