Távozik a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) Tanácsadó Testületének elnöki posztjáról Orbán Balázs – adta hírül a fideszes politikus Facebook-oldalán.
Orbán nyolc év után távozik a stratégiai testület éléről, mely elsősorban szakmai támogatást nyújtott, és a kormányzati elvárásokat közvetítette az egyetem felé.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetemet ugyan érték kritikák a megalakulását követő években, mára azonban a komolyabb szakmai körökben megkérdőjelezhetetlenné vált, hogy az intézménynek helye és feladata van a magyar felsőoktatásban
– hangsúlyozta bejegyzésében a politikus, aki oktatóként továbbra is részt vesz majd az NKE életében.
Orbán Balázs beül az új országgyűlésbe, de csak pár hétig
A távozó miniszterelnök politikai igazgatója 21. volt a Fidesz–KDNP listáján, így a bejutása papírformának tűnt előzetesen is, még úgy is, hogy sokan őt és a kampányfőnöki működését okolják a Fidesz történelmi választási vereségéért. Erről többek között Kubatov Gábor pártigazgató is beszélt egy április 14-i válságtanácskozás során.
Komoly felelősségre vonásra azonban nem került sor Orbán Balázs esetében, aki jelezte: beül ugyan az új országgyűlésbe, de csak pár hétig.
Orbán Balázs képviselőtársunk júliusban az Európai Parlamenthez csatlakozik, ahonnan pedig Szekeres Pál európai parlamenti képviselő tér haza, és fog részt venni a Szociális Bizottság munkájában
– fogalmazott vele kapcsolatban Gulyás Gergely, a Fidesz újonnan kinevezett frakcióvezetője.
