A török rendőrség kedden újabb nagyszabású műveleteket hajtott végre az Iszlám Állam ellen, melyek során 357 gyanúsítottat vettek őrizetbe – írja az ABC News a belügyminiszter közlésére hivatkozva. A hatóságok szerint Törökország az elmúlt egy hétben több műveletet is indított az Iszlám Állam feltételezett sejtjei ellen, miután olyan információk érkeztek, hogy operatív tagok karácsonyi és újévi ünnepségek ellen tervezhetnek támadásokat.
Ali Yerlikaya belügyminiszter az X-en közölte: a török rendőrség kedden 21 tartományban hajtott végre egy időben razziákat, és 357 gyanúsítottat vett őrizetbe. A tárcavezető további részleteket nem közölt.
Az isztambuli főügyészség korábban arról számolt be, hogy 114 címen tartott házkutatások során 110 gyanúsítottat fogtak el. A közlés szerint a gyanúsítottak egy része kapcsolatba hozható azokkal a fegyveresekkel, akik hétfőn az északnyugat-törökországi Yalova tartományban tüzet nyitottak a rendőrökre. A rendőrség a lövöldözés előtt egy rejtekhelyként használt házat rohamozott meg. A tűzharcban meghalt három rendőr, továbbá az Iszlám Állam hat fegyverese, és megsebesült további nyolc rendőr illetve biztonsági őr.
Ankarában a rendőrség 17 gyanúsítottat vett őrizetbe a razziák során, köztük 11 külföldi állampolgárt. A hatóságok olyan digitális bizonyítékokat találtak, amelyek a gyanúsítottakat összekötik az Iszlám Állami konfliktuszónákban harcoló fegyvereseivel.
Az Iszlám Állam korábban több halálos támadást is végrehajtott Törökországban, ezek közül a legismertebb a 2017. január 1-jén, az újévi ünneplés idején elkövetett isztambuli éjszakai klub elleni lövöldözés volt, amelyben 39 ember vesztette életét.
