A magyarországi luxusingatlan-piacon a prémiumfelszereltségű, örökpanorámás, kulcsrakész villák iránt van a legnagyobb kereslet, elsősorban a budai villanegyedekben, a belépési küszöb 300 millió forinttól indul, de az „igazi luxus” inkább az 1 milliárd forint feletti ingatlanoknál kezdődik – ismerteti a Duna House az MTI-hez csütörtökön eljuttatott elemzésében.
A Duna House által 2025-ben a legmagasabb ársávban értékesített lakóingatlanok adatai alapján a medián eladási ár 350 millió forint, az átlagos ár 431 millió forint, míg a csúcsár 1,8 milliárd forint volt, amely az utóbbi hónapok messze legnagyobb értékű lakóingatlan-ügylete a Duna House-nál – közölték.
Ebben a szegmensben a medián négyzetméterár 1,6 millió forint négyzetméterenként, az ügyletek 41 százaléka 1,6 millió forint fölötti, 31 százaléka 2,0 millió forint fölötti négyzetméterenkénti áron zárult.
Az ingatlantípusok megoszlása a házak felé billent (72 százalék), a lakások aránya 28 százalék volt.
A tranzakciók 84 százaléka Budapesten zajlott, ezen belül a II. kerület adta a forgalom 48 százalékát, majd a III. és XI. kerület 15-15 százalékkal következett és az V. kerület 11 százalékkal, a XII. kerület 7 százalékkal.
Az 1990–2000-es évek belső medencés, mediterrán stílusú „hodályházaira” ma alig van kereslet – jegyezték meg.
Az elemzésből kiderült: a luxusingatlan-piacon a jól pozicionált, szépen fotózott, igényes ingatlanok jellemzően 2–4 hónap alatt kelnek el, míg a túlárazott vagy korszerűtlen házak akár évekig is a piacon maradhatnak.



