Országszerte mindössze 57 olyan választókerület maradt az április 11-ei parlamenti voksolás után, ahol nem dőlt el a választás az első fordulóban. Egy budapesti körzet kivételével mindenhol a Fidesz-KDNP jelöltje vezetett, a legtöbb helyen csak pár százalékon múlott az első fordulós győzelem.
Nem sok kérdést hagyott a Fidesz, hiszen egy XIII. kerületi körzetet kivéve – ahol az angyalföldi polgármester, Tóth József végzett az élen – mindenhol nyertek. 119 helyen ráadásul második forduló sem kellett, hiszen a Fidesz-KDNP által indított jelölt már az első fordulóban megszerezte a szavazatok több, mint felét.
A legtöbb nyitott kérdés még Budapesten (20 billegő körzet) és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében (10) maradt, míg Győr-Moson –Sopronban, Hajdú-Biharban, Somogyban, Tolnában, Vasban és Veszprém megyében tarolt a Fidesz.
Lendvai Ildikó a választás másnapján kijelentette: senkinek sem javasolja, hogy a második fordulóra visszalépjen annak javára, „akinek a pártja komcsilistát állított”. Az LMP sehol nem lépett vissza, a párt 13 egyéni képviselőjelöltje jutott be a második fordulóba; ők mindannyian Budapesten indultak és a harmadik helyen várják az április 25-iki folytatást.
A választások második fordulójának csak néhány szavazókörzetben volt valódi tétje. Ilyen volt például a borsodi 7-es körzet, Kazincbarcika, ahol a fideszes Tamás Barna mindössze 37 százalékkal nyert, a szocialista Szitka Péter pedig 28 százalékot szerzett.
Az edelényi körzet is tartogatott izgalmakat, ahol ugyan szintén a fideszes Daher Pierre nyert, ám a nyomában ott loholt a független Molnár Oszkár, aki egy esetleges jobbikos visszalépéssel megelőzhetné a fideszest.
