Április 19-én este került adásba a TV2-n a Hunyadi János életét feldolgozó Hunyadi-sorozat utolsó része, ami a Nándorfehérvári diadalra és a címszereplő halálára fókuszált. Mielőtt legördült volna a stáblista, a széria a déli harangszó kíséretében némileg előre tekintett, méghozzá azzal a szöveggel, hogy
Két évvel atyja halála után az ifjú Mátyást a Duna jegén a magyarok királyává koronázták.
Ez ugyanakkor nem igaz, hiszen – ahogy arról korábban mi is írtunk – Hunyadi Mátyás uralkodóvá választása nem a Duna jegén történt, hanem Rákos mezején, de ami ennél is fontosabb, hogy ekkor még szó sem volt koronázásról, hiszen arra valójában jóval később, hét év elteltével, 1464. március 29-én került sor, méghozzá Székesfehérváron.

Időközben a sorozat összes része felkerült a Netflixre is, és a baki még ott is látható a 10. rész végén. Kérdés persze, hogy az alkotók szükségét érzik-e, hogy megváltoztassák a pontatlanságokat (legalább a koronázást), azt követően, hogy a Bán Mór regényein alapuló széria meglehetősen szabadosan kezelte a történelmi tényeket.
Ha viszont valaki a sorozat után kiváncsi lenne arra, hogy – a mai tudásunk alapján – mi történt a valóságban, annak van egy remek hírünk: a Hunyadi részeivel párhuzamosan egy szakértőket is megszólaltató cikksorozatban foglalkoztunk a szereplőkkel és a történelmünket meghatározó eseményekkel:
- Ki volt valójában Hunyadi János?
- Ezért tűzték lándzsára Ulászló király fejét
- Vlad Dracul a magyar király embere volt
- Már a kortársait is megdöbbentette Karóbahúzó Vlad, azaz Drakula kegyetlensége
- Ki volt valójában Brankovics Mara?
- Cillei Ulrikot megölték, Újlaki Miklós királyként halt meg
- Ki volt valójában a Hunyadi mellett harcoló Kapisztrán János?
- Hunyadi-mánia: ki volt valójában Dugovics Titusz?
- Nándorfehérvár: így csalta tőrbe Hunyadi a szultán janicsárjait