HIRDETÉS
Sport

„A világon bárkit meg tudunk verni” – vérszemet kapott a szegedi kézicsapat a kupagyőzelem után

Illyés Tibor / MTI
Illyés Tibor / MTI

Tobias Thulin szerint fényes jövő előtt áll a Szeged kézilabdacsapata, amely vasárnap 31–30-ra legyőzte a Veszprémet, így hat év után újra megnyerte a Magyar Kupát. A svéd válogatott kapus, akit a tatabányai négyes döntő legjobb játékosának választottak, összesen 12 védést mutatott be a fináléban, ezek közül a legfontosabb az volt, amikor Gasper Marguc ziccerét hárította 50 másodperccel a vége előtt.

Jelentős potenciál van a csapatunkban, ha a legjobb formánkat hozzuk, a világon bárkit meg tudunk verni

– nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Thulin, aki hozzátette, a bajnokságban túl sok vereségük van, érzik ők is, hogy többet kell nyújtaniuk, de, ha így folytatják, akkor fényes jövő előtt állnak.

A döntő összefoglalója:

„Sokat jelent nekem ez az aranyérem, és az is, hogy én lettem a négyes döntő legértékesebb játékosa, amennyire csak tudtam, segítettem a csapatomat, hogy hazavihessük Szegedre a kupát. Mondhatjuk, hogy elégedett vagyok a teljesítményemmel, a győzelem a legfontosabb, a jó játékom bónusz” – jegyezte meg a kapus.

A Szeged lendületbe jött tavasszal, ugyanis azt követően, hogy meglepetésre kikapott a Győrtől az NB I-ben, utána hátrányból megfordította a PSG elleni párharcát a Bajnokok Ligájában (tíz góllal sikerült nyerni a párizsi visszavágón), majd jött a Magyar Kupa-siker. A csapatra BL-negyeddöntőben a Barcelona vár majd.

Kapcsolódó
„Mindig ott leszünk, mint az idegesítő kistesó” – a Szeged kéziedzője a Veszprém elleni kupadöntőről
Michael Apelgren szerint az volt a kulcs, hogy nem hagyták, hogy átszaladjanak rajtuk.

Ajánlott videó

0 seconds of 0 secondsVolume 0%
Press shift question mark to access a list of keyboard shortcuts
00:00
00:00
00:00
 
Olvasói sztorik