Nagyvilág europoli

Az Európai Bizottság tiltólistára tett egy légitársaságot

SITIDE PROTASE / AFP
SITIDE PROTASE / AFP

Az Európai Bizottság frissítette a légiközlekedés biztonságával összefüggésben azon légitársaságokat felsoroló listáját, amelyekre működési tilalom vagy működési korlátozás vonatkozik az Európai Unió légterében. A listára felkerült az Air Tanzania légitársaság „súlyos biztonsági hiányosságok” miatt.

A pénteken kiadott brüsszeli közleményben az Európai Bizottság azt írta, a frissített listára az Air Tanzania az Európai Unió Repülésbiztonsági Ügynöksége (EASA) által azonosított biztonsági aggályok miatt került fel. A döntéshez vezetett az is, hogy az Air Tanzania nem kapott más országbeli üzemeltetői engedélyt – írták.

A frissített lista jelenleg 129 légitársaság számára tiltja az uniós légtér használatát. Az Európai Bizottság tizenöt ország száz légitársasága esetében indokolta a listába vételt azzal, hogy az illetékes légi közlekedési hatóságok nem végeznek vagy nem végeztetnek megfelelő biztonsági ellenőrzést a gépek esetében. A listán huszonkettő oroszországi légitársaság szerepel. Hét légitársaság esetében bizonyítottan súlyos biztonsági hiányosságok mutatkoznak kettőnél pedig működési korlátozások vannak érvényben, ami azt jelenti, hogy a légifuvarozók csak meghatározott géptípusokkal repülhetnek az Európai Unió légterébe. Ezek közé tartozik az iráni Iran Air és az észak-koreai Air Koryo.

Közölték, hogy az uniós légiközlekedés-biztonságra vonatkozó lista frissítése a tagállami repülésbiztonsági szakértők egyhangú véleményén, valamint a Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) által kiadott előírásokon alapul.

Az Európai Bizottság repülésbiztonsági politikájának középpontjában az európaiak mellett minden utazó legmagasabb szintű biztonságának szavatolása áll – tették hozzá.

(MTI)

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik