Belföld

OSB lapokból készült esőbeálló a felújított állomáson – a MÁV szerint még zajlik a munka

Miközben többen örülnek a fejlesztésnek, mások kontár munkáról és balesetveszélyről beszélnek a zúzott kőből létrehozott peron láttán.

„Régi ígéretét teljesítette a héten a MÁV.

Elkészült a magasperon, ami az utazók kényelmét szolgálja.

Lényegesen kényelmesebb lesz a beszállás a vonatokba. Köszönjük. ui.: Már csak annyi kéne hogy minden vonat álljon meg…” – írta a fideszes Kiss Kornél vezette 931 lelkes Somogyudvarhely hivatalos Facebook-oldala október végén.

A beruházás minőségével azonban az utazó közönség nem kifejezetten elégedett. A Nagykanizsa–Barcs–Pécs vasútvonal Facebook-csoportban november közepén jelentek meg a felújítottnak titulált vasúti megállóhelyről képek. A területen munkagépek már nincsenek, valóban megemelték a peron szegélyét, a magasságkülönbséget pedig zúzott kővel oldották meg, a feljutást a „létesítményre” így egy rámpán áthaladva lehet megoldani. A horvát határ közelében található minimalista vasúti megállóhelyen még egy pad és egy OSB lapokból álló esőbeálló szolgálja az utasok kényelmét.

„Somogyudvarhely új peronja azért mégiscsak kettős érzéseket kelt… Minden fejlesztésnek örülünk, különösen akkor, ha a fejlesztés az utasok komfortérzetét is növeli. Ez volt a cél Somogyudvarhelyen is, ahol a peron szintjét azért emelték meg, hogy könnyebb legyen a fel- és leszállás. A megállóhely viszonylag jól teljesít, a többi megállóhoz képest ezt egész sokan használják. Külön dicséretes, hogy a MÁV saját forrásból oldotta ezt meg. …

Ugyanakkor 2024-ben már látványra is erős, hogy valaminek egy felújítás eredményeképp így kell kinéznie, de az esztétika másodlagos. Az már fontosabb, hogy ezen a felületen nagyon nehéz gurulós bőrönddel, babakocsival vagy épp kerekesszékkel közlekedni.

Persze azt eldönteni, hogy ez így jó-e vagy sem, nyilván azoknak az utasoknak a dolga, akik használják a megállót” – olvasható a a képekhez tartozó kísérő szövegben, a kommentelők azonban sarkosabb véleményeket is megfogalmaztak.

A poszt körbejárta a Facebookot, a kommentelők közül többen megemlítik, hogy a peron balesetveszélyes, tákolmány, kontár munka. Vannak viszont, akik szerint ennek is örülni kell, sőt vannak, akik irigykednek az esőbeállóra, hiszen az sincs mindenütt. Vagy éppen arra, hogy egyáltalán megáll a vonat.

Megkerestük a MÁV-ot az üggyel kapcsolatban. A költségekről, illetve arról érdeklődtünk, hogy a képek a teljesen felújított állapotokat tükrözik-e.

„Az önök által említett Facebook-poszt

a munkaközi állapotot rögzíti.

Az eredeti nem szilárd burkolatú alacsony peront megemeltük 15 cm magasságúra. Időjárás függvényében tovább szélesítjük a peront és a felületét aszfaltburkolattal látjuk el. Lakossági kérésre az eddig csupán tetővel rendelkező esőbeálló oldalait a szél és az eső ellen az elmúlt hetekben OSB lapokkal fedtük be. Somogyudvarhelyen a munkálatokat a MÁV saját forrásból végzi, várhatóan 2025 első felében befejezzük” – olvasható a MÁV válaszában.

MÁV

A vasúttársaság közölte, a 60-as vonal (Nagykanizsa–Pécs) mentén több megállóhelyet, megállót már komfortosabbá tettek. A peronkarbantartási munkálatok Szentdénes, Nagypeterd, Szigetvár, Molvány, Nemeske, Barcs felső, Barcs, Berzence, Babócsa, Vízvár állomásokon, megállóhelyeken már befejeződtek.

A Google Earth archív műholdfelvételeit böngészve látható, hogy Somogyudvarhely megálló romossá vált állomásépületét 2016-ban bontották el. A Google véleményeknél látható fotók alapján 2019 óta szolgálta az utasokat az esőbeálló oldalfalak nélküli verziója, amelyet a közelmúltban továbbfejlesztettek.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik