Belföld

Nincs megállapodás a BKV-nál

Nem született megállapodás a BKV és a szakszervezetek között délelőtt, ezért folytatódik a sztrájk.

Továbbra sincs megállapodás a BKV menedzsmentje és a szakszervezetek között a kollektív szerződésről, mert a feleknek a délelőtti tárgyaláson sem sikerült megegyezniük. Ezért a szakszervezetek folytatják a kedden kezdődött, határozatlan idejű sztrájkot – közölte Nemes Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője.

Azt is elmondta, hogy a BKV ezúttal sem adott be új ajánlatot, a sztrájkbizottság pedig továbbra is ragaszkodik a saját álláspontjához. Egyelőre úgy tűnik, hogy a tárgyalásokat csütörtök délelőttig folytatják.

Nemes korábban azt mondta, hogy ha a vezetőség akarta volna, már el tudta volna kerülni a sztrájkot, csak olyan javaslatot tettek, amely csak a korábbi kollektív szerződésben szereplő 3 százalékos nyugdíj- és egészségpénztári támogatást, biztosítaná dolgozóknak.

Ők viszont ezt az ajánlatot nem fogadják el, hiszen az érdekképviseletek is tettek egy ajánlatot, miszerint engednék a cégnek az osztott munkaidős foglalkoztatást, de továbbra is szerződésben szeretnék rögzíteni a 3 százalékos hozzájárulást, az év végi ajándékutalványt és a 6 ezer forintos havi melegétkezési-utalványt is.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik