Erről a párt kampányfőnöke, Karácsony Gergely beszélt, aki elárulta, hogy már kapnak majd állami támogatást, de a költekezés szempontjából “puritán” párt maradnak. Ennek megfelelően “kézenfekvőnek” tartaná, ha az LMP vezetné a parlament környezetvédelmi bizottságát.
“Az LMP kampánya arról szólt, hogy be kellett rúgnunk az üres kapuba a gólt” – összegzett Karácsony. Szerinten a politikai színtéren korábban kialakult helyzet óriási lehetőséget kínált a számukra.
Arról is beszámolt, hogy eddig ötvenmillió forintot fizettek ki a kampány során és a maradék jelentős részét a következő hetekben utalják el, míg a beszállítókkal hosszabb határidejű fizetésekben állapodtak meg.
Felhívta a figyelmet arra, hogy adósságaikat nem feltétlenül a pártnak már járó állami támogatásból akarják teljesíteni, mert azt abból nehéz lenne összespórolni. Úgy számolnak, hogy az LMP, mint párt idén körülbelül 110 millió forinthoz jut ebből a forrásból. Ezen felül a frakció és a pártalapítvány is kap állami támogatást, de ezeket mindenképpen a képviselőcsoport működésre, illetve a szellemi háttérre fordítják.
Egyúttal tovább folytatják a pénzgyűjtést is, ugyanis az őszi helyhatósági választásokra nagyjából szintén 110 millió forintot akarnak fordítani és ezt elő kell teremteniük.
Karácsony Gergely meglátása szerint kampányukat könnyítette, hogy ahogy haladtak előre, végig érezték, nagyon sok támogatójuk van és valami mindig történt, ami továbbsegítette őket.
A kampányfőnök úgy látja, hogy miután nagyon fiatal a pártjuk, ezért heterogén a szavazótáboruk összetétele. Alapvetően három nagy csoportra bontotta őket, úgymint azok a fiatal szavazók, akik 2002 után lettek nagykorúak és nem volt politikai kötődésük, az MSZP-től és az SZDSZ-től elpártolt szavazók, valamint a zöld tudatos választók.
A parlamenti küszöb átlépésével az LMP-nek meg kell változtatnia az alapszabályát. Arra a felvetésre, hogy az eddig gyakorlatilag a bázisdemokrácia mentén működő pártban nem okoz-e töréseket, hogy a frakciónak ezentúl nem tudja minden döntése előtt kikérni a többség véleményét, azt felelte, hogy ez egy létező veszély, de úgy gondolja, hogy egy olyan alapszabályban kell gondolkozniuk, amely olyan helyzetet hoz létre, hogy a frakció ne szakadjon el a párttól. Hozzátette, azt is el kell kerülni, hogy valamiféle rivalizálás jöjjön létre a párt különböző szervezetei között.