A kajakos Varga Ádám a rajtnál kilőtt és meg sem állt az Eb-aranyig

Czeglédi Zsolt / MTI

Varga Ádám aranyérmet szerzett kajak egyes 500 méteren a kajak-kenuban kontinensviadalnak számító krakkói Európa Játékok szombati versenynapján. Az 1000 méteren olimpiai ezüstérmes, idén kétszeres világkupa-győztes Varga rajt-cél győzelmet aratott, egy hajóhossz előnnyel ért célba.

Tavaly második lett ebben a számban az Eb-n, most pedig felnőtt pályafutása első győzelmét aratta világversenyen.

„Az első 300 méter jólesett, 200-nál megindítottam a hajót és 100 métert bírtam, az utolsó százon csak azért küzdöttem, hogy a lapátot berakjam a vízbe. Féltem, hogy a többiek megindulnak, de szerencsére volt annyi előnyöm, hogy nem értek be” – nyilatkozta az M4-nek Varga.

Gazsó Alida Dóra ezüstérmet nyert a kajak egyes 500 méteren. A 23 éves világbajnoknak ez a mostani a második érme Lengyelországban, pénteken Csipes Tamarával párban a kettesek 500 méteres versenyén végzett harmadikként.

18 éves, ifjúsági világbajnok kenus, Kiss Ágnes kellemes meglepetésre szerzett harmadik helyet az egyesek 500 méteres versenyében.  A másik magyar kenus, Adolf Balázs hetedik lett a döntőben.

A pálya adottságai miatt a lengyelországi versenyen – amely Eb-nek számít – csak 200 és 500 méteres számokat rendeznek.