A Mars 2017-ben elindított Fenntarthatóság Egy Generáció Alatt terve tudományos alapokon nyugvó célkitűzéseket fogalmaz meg az ENSZ fenntartható fejlődési céljaihoz igazodva. A terv három fő pillére: Egészséges bolygó, Az emberekért, A jóllét támogatása.
A vállalat új fejezettel bővítette fenntarthatósági tervét a felhasznált csomagolóanyagok környezetre gyakorolt hatásának csökkentése érdekében. Globális szinten 2021 végéig 2868 tonnával csökkentette műanyagfelhasználását, célja pedig 2025-re, hogy termékei csomagolása 100 százalékban újrahasznosítható, újrafelhasználható vagy komposztálható legyen. Közép-Európában állateledeleihez már újrahasznosítható tálcákat és konzerveket használ, valamint optimalizálta a Ben’s Original termékkínálatának csomagolását is.
„Csomagolásaink átalakítása mellett arra törekszünk, hogy termékeinkhez egyre több fenntartható forrásból származó hozzávalót használjunk. A régiónkban forgalmazott kisállateledelek 100 százalékban fenntartható forrásból származó halat tartalmaznak, a Ben’s Original® márkánk esetében felhasznált rizs 99 százaléka pedig a Sustainable Rice Platform szabvány szerint dolgozó gazdálkodóktól származik, hogy csak néhány példát említsünk” – mondta Daniela Hlavackova, a Mars közép-európai marketing igazgatója.
A cég SHEBA® Hope Reef nevet viselő programja a világ egyik legnagyobb korallzátony helyreállítási projektje: alig két év alatt a három hektárnyi terület felét befedték a visszatelepedett korallok, ami enélkül akár évtizedekig is eltartana.
A Mars munkatársai kollektív erejét felhasználva kíván fenntartható változást hozni a működéséhez kapcsolódó közösségek életébe: a vállalat önkéntes programjának résztvevői évente 16 órát dolgoznak – a vállalat által fizetett munkaidőben – egy számukra fontos ügyön, ez Magyarországon tavaly több mint 400 önkéntes órát jelentett.
A Mars Central Europe az idei Föld napját faültetéssel és hulladékgyűjtéssel ünnepelte, Magyarországon a munkatársak április 28-án a TeSzedd! hulladékgyűjtő akcióhoz csatlakoztak. A közép-európai régió idei önkéntes programjában közel 200 munkatárs összesen 800 munkaórát fordított önkénteskedésre, a résztvevők több mint 2000 fát ültettek, az összegyűjtött szemét mennyisége pedig meghaladta a 7 tonnát.