Sport téli olimpia 2022

Másodszor is drámai véget ért a svéd sífutó versenye

Odd ANDERSEN / AFP

Frida Karlsson második pekingi fellépése is drámával ért véget, a szombati skiatlonnál a célba érkezve elájult, a csütörtöki 10 km-es versenyen pedig olyan légszomj gyötörte, hogy összeesett és csak letámogatva tudta elhagyni a pályát.

Novemberben brutális sérülést szenvedett, Pekingben érmet nyert
Tatyjana Ivanova sírva fakadt a bronzérmet megszerzése után.

A 22 éves világbajnok a szombati, 15 km-es távon az ötödik helyen ért célba, de miután elájult, a csapatvezetés azt kérte tőle, pihenjen, hagyja ki a 10 km-es klasszikus stílusú versenyt és gyűjtsön erőt a folytatáshoz.