Meztelen fotókat és szexvideókat árult az interneten egy hacker, aki intelligens technológiával és biztonsági kamerákkal felszerelt otthonokat vett célba Dél-Koreában – írja a Daily Mail.
Dél-Koreában sok új építésű ház és ingatlan rendelkezik interneten keresztül vezérelhető intelligens technológiával. Az intelligens technológiába beletartoznak a távolról irányítható biztonsági zárak, a világítás, a hűtőszekrények, a mosógépek, a fűtőberendezések és a légkondicionálók, de a biztonsági kamerák is.
A Times szerint a hacker ilyen kamerákhoz és más intelligens eszközökhöz férkőzött hozzá, és olyan képeket és videókat lopott el, amelyeken meztelen vagy szexelő emberek látszottak a saját otthonaikban.
A kibertámadásokat az IT Chosun riportere leplezte le, miután potenciális vásárlónak adta ki magát a dark weben. A kapcsolatfelvétel után az intim képekkel üzérkedő hacker azt ajánlotta az inkognitóban érdeklődő riporternek, hogy egy 1,8 millió forintnak megfelelő mennyiségű bitcoinért hozzáférhet számos ingatlan képéhez.
A South China Morning Post című lap szerint Kim Nam-seung, a Tudományos és Technológiai Minisztérium munkatársa azt mondta,
Majd hozzátette, hogy az eset rávilágít annak fontosságára, hogy az emberek ne használjanak könnyen kitalálható jelszavakat.
Dél-Koreában tavaly 234 ezer kiberbűncselekményt jelentettek a rendőrségnek, ami közel 54 ezerrel több, mint az előző évben – tette hozzá a Mail. Ezen bűncselekmények többsége anyagi haszonszerzést szolgáló internetes csalás volt.
A G20 csoport szabályait koordináló Pénzügyi Stabilitási Tanács arra figyelmeztetett az év elején, hogy az otthoni munkavégzés a kibertámadások példátlan mértékű megugrását eredményezte. A globális pénzügyi felügyeleti szerv továbbá azt is közölte, hogy a távmunka a gazdaságok tavalyi zárva tartása óta új lehetőséget nyitott a kibertámadások számára.
A szervezet szerint a kiberbűnözés a koronavírus-járvány ellen bevezetett otthoni munkavégzés az az adathalászat, a malware-ek és a zsarolóprogramok melegágya. Míg 2020 februárjában hetente kevesebb mint 5 ezer ilyen esetet regisztráltak, 2021 április végére ez a szám már meghaladta a heti 200 ezret.
A G20-országok miniszterei és központi bankjai számára a világjárvány pénzügyi stabilitásra gyakorolt hatásából levont tanulságokról szóló jelentésében a testület azt írta:
A legtöbb kiberügyi keretrendszer nem számolt a közel általános távmunka forgatókönyvével és az ilyen helyzetnek a kiberfenyegetések szereplői általi kihasználásával.