Hangos ellenkezést váltott ki a fővárosiakból a Budapest Közlekedési Zrt. (BKV) azon terve, hogy megszüntetnék a havibérletet. Helyette ugyanis csak 30 napos bérletet lehetett volna venni, ami ugyanannyi pénzért rövidebb ideig lehet érvényes, és sok munkáltató csak a havibérlet árát hajlandó megtéríteni a dolgozóknak.
A cég hivatalosan azzal indokolta a döntést, hogy így elkerülhetők lesznek a hó elején a pénztárak előtt kígyózó sorok. Az átdolgozott rendszerben valóban elkerülhető lesz a sorállás.
A havibérlet a jelenlegi formájában ugyanis valóban megszűnik, de a 30 napos bérlet kiegészül a 31 napossal, így a hosszabb hónapokban egy nappal tovább érvényes bérletet lehet majd venni.
A többször 30 napra érvényes bérleteket ezentúl több szelvényen lehet megváltani, így ha valaki elveszti az adott hónapra szólót, akkor a további hónapokra érvényes szelvények megmaradhatnak.
A január 2-tól érvényes rendszerben a sorállást csökkentheti majd az is, hogy a pénztárak 5 nappal hosszabb ideig, minden hónap 10-ig megnyújtott nyitvatartási időben dolgoznak majd.
