Forma-1

Senki nem előzött még ott, ahol Hamilton próbált

Max Verstappennek három körön múlt, hogy rajt-cél győzelemmel nyerje a Forma-1-es Magyar Nagydíjat vasárnap délután, ám végül Lewis Hamilton nyerte a futamot.

A holland élete első pole-pozícióját szerezte szombaton, így kellő önbizalommal felvértezve vágott neki a versenynek. Szerencséjére a két Mercedes egymással volt elfoglalva a verseny elején, amiből Valtteri Bottas szörnyen jött ki, megsérült szárnya miatt ki kellett mennie a bokszba új orrkúpért.

A finn beszorult Daniel Ricciardo mögé, majd a mezőny sűrűjébe érve esélye sem volt visszazárni a legjobbakhoz. Hamilton viszont keményen tapadt az éllovas Verstappenre, majd a 39. körben csodára készült: a Hungaroring negyedik kanyarjában próbálta megelőzni a hollandot.

Verstappen az első két kanyarban jól tartotta magát, majd Hamilton a négyesben újra támadott, de lehetetlen manőverrel próbálkozott és kicsúszott a bukótérbe. Emiatt akkor is el kellett volna engednie a riválisát, ha sikerült volna a bravúros előzés. A négyes kanyarban elképesztő mutatvány lett volna, ha első helyre tud állni a brit pilóta.

A futam vége előtt 22 körrel aztán második kiállásával közepes gumikat kapott a Mercedes versenyzője, amivel nagyon komoly tempóelőnye lett az elnyűtt kemény keverékeken guruló Red Bullos éllovas mögött. Megkezdődött a hajsza a győzelemért és Hamilton öt körrel a leintés előtt utolérte Verstappent.

Ugyan a csodaelőzés elmaradt a 39. körben, egy „sima” viszont összejött, mivel a 67. percben utolérte a nulla tapadással autózó Verstappent és minden erőfeszítés nélkül megelőzte. A holland ezután kiállt kereket cserélni, hátha a leggyorsabb körért járó pluszpont még összejön, végül be is húzta ezt a Red Bull versenyzője egy 1:17.1-es körrel.

A Magyar Nagydíjat egyébként csak Romain Grosjeannak kellett feladnia, a Haas autója műszaki gondok miatt állt ki az 52. körben.

Végeredmény, Magyar Nagydíj, Hungaroring, (70 kör, 306,630 km)

1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:35:03.796 óra