Az ősi rivális ellen nyert először az Újpest

jégkorong (oroszország, usa, jégkorong)

Az UTE vasárnap hosszabbítás után 7-6-ra nyert a Ferencváros ellen, s ezzel megszerezte első győzelmét a jégkorong MOL Ligában.

A lila-fehérek 3-0-ra megnyerték az első harmadot, és ekkor úgy tűnt, hogy akár a rendes játékidőben is megszerezheti első győzelmét az Újpest.

Megtört a jég
Fotó: utehoki.hu/Rózsa Zoltán

A második játékrészben aztán potyogtak a gólok, a következő szünetre 5-4-es hazai előnnyel vonulhattak a csapatok, a végeredmény pedig 6-6 lett.

A ráadásban nem kellett sokat várni a mindent eldöntő gólra, az újpestiek már az első percben betaláltak és 18 elveszített meccs után megszerezték első győzelmüket.

A játéknap további találkozóin a Csíkszereda az Érsekújvárt, a román Corona Brasov pedig a Miskolcot győzte le.

Eredmény – MOL Liga

HSC Csíkszereda (román)-Nové Zámky (szlovák) 2-1 (0-0, 0-1, 2-0)
gólok: Novak (43., 59.), illetve Pavesic (37.)

Corona Brasov (román)-Miskolci Jegesmedvék 4-2 (2-1, 1-1, 1-0)
gólok: Zsók (9.), Molnár Zs. (18.), Hietamaki (40.), Petres (55.), illetve Metcalfe (8.), Dubek (36.)

UTE-FTC 7-6 (3-0, 2-4, 1-2, 1-0) – hosszabbítás után
gólok: Farkas (8., 38.), Coleman (8.), Kovács (16., 38.), Németh (50.), Sweeney (61.), illetve Pál (27., 29.), Ojanen (28.), Dancsfalvi (34.), Horváth (44.), Potila (45.)