A nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) szerinti, konszolidált, nem auditált gyorsjelentés szerint a Danubius árbevétele tavaly 37,15 milliárd forint volt, ez 4,2 százalékkal több, mint egy évvel korábban.
A jelentés szerint az árbevétel-növekedéshez a szlovák társaság – a teljes évi konszolidációja miatt – 6,7 milliárd forinttal járult hozzá a bázisidőszaki (hét havi) 3,9 milliárd forinthoz képest. A csoportszintű árbevétel 65,8 százalékát a magyar, 18 százalékát a szlovák, 15,2 százalékát a cseh és 1 százalékát a román társaságok teljesítették.
Az árbevétel 46,7 százaléka szobakiadásból, 30,1 százaléka vendéglátásból és 16,2 százaléka a gyógyászat bevételéből származott csoportszinten.
A jelentés szerint az összességében 2,9 milliárd forintos költségnövekedést nem fedezte az 1,5 milliárd forintos árbevétel többlet, így üzemi szinten a 6 milliárd forintos eredmény mintegy 1,4 milliárd forinttal alacsonyabb a bázisnál.
A költségek árbevétel emelkedést meghaladó változása a nyersanyagárak és a közüzemi díjak inflációt meghaladó növekedését tükrözi. Az év végi eredményt jelentősen befolyásolta az 1,35 milliárd forintos nem realizált árfolyamveszteség és a megnövekedett értékcsökkenés is. “Ráadásul az adó előtti eredmény alakulását tervezhetetlenül és befolyásolhatatlanul alakítja a kormány kiszámíthatatlan árfolyam-politikája” – áll a jelentésben.
Tavaly a társaság összes üzemelési költsége és ráfordítása 31,12 milliárd forint volt, míg 2002-ben 28,27 milliárdot tett ki. A jelentés szerint az idegenforgalom általános alacsony teljesítménye a Danubius szállodái közül elsősorban a fővárosi hoteleket érintette hátrányosan.
A társaságnak az első féléves 2,9 százalékos foglaltsági lemaradást 0,7 százalékra sikerült mérsékelni. A második féléves javulásnak és a forint-árfolyam erősödésének köszönhetően az átlagár csoportszinten 4,3 százalékkal nőtt a bázisidőszakhoz képest.
A társaság jegyzett tőkéje 2003-ban 8,285 milliárd forint volt, ami megegyezik az egy évvel korábbival. A Danubius Rt. saját tőkéje azonban 1,236 milliárd forinttal nőtt tavaly és 38,523 milliárd forintot tett ki.
A Danubius részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde A kategóriájában kereskednek. A részvény záró ára pénteken 3200 forint volt. Az elmúlt egy év legmagasabb kötés értéke 3860 forint, míg a legalacsonyabb 2880 forint volt.