Kikapott Moszkvában, de továbbment a Chelsea

kazany chelsea (rubin kazany, chelsea, )

Nem volt közöny: a Kazany 3-2-re verte a Chelsea-t, de kiesett.

Fotó: AFP

A Chelsea a 2008-as, rossz emlékű Bajnokok Ligája-döntő helyszínén, a moszkvai Luzsnyiki Stadionban játszotta a Kazany elleni visszavágót.

Londonban 3-1-re nyert Rafa Benítez együttese, és bár Jeremenko az 3. percben nagy helyzetbe került, Fernando Torres a 4. percben egy óriási Lampard felszabadítás-indítás után a kifutó kapus fölött nagyon messziről a kapuba emelt (0-1).

Az első félidő legvégén akadt egy nagy helyzete a tatároknak, de gól már nem született. Nem úgy a második félidőben: Marcano egyenlített egy szép fejessel az 51. percben (1-1), amelyre Moses válaszolt egy nagyszerű kényszerítőzés után 4 perccel később (1-2).

Karadeniz a 62. percben ismét ikszre alakította a mérkőzés állását (megint egy fejes, 2-2), majd a 65. percben 11-eshez jutott a Rubin Azpilicueta szabálytalansága után. Natcho belőtte, 3-2 volt ekkor az orosz együttesnek. Maradt is.

5-4-es összesítéssel továbbment a Chelsea.

Eredmény – Európa Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzés:

Rubin Kazany – Chelsea 3-2 (0-1)
gólszerzők: Marcano (51.), Karadeniz (62.), Natcho (65., 11-esből), illetve Fernando Torres (4.), Moses (55.)

Továbbjutott a Chelsea 5-4-es összesítéssel.