A Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírója három hónappal meghosszabbította annak a férfinak a letartóztatását, aki a gyanú szerint többször is megerőszakolta a nevelt kislányát.
A megalapozott gyanú szerint a Pest megyei városban élő férfi 2016 januárja és 2018 januárja között több alkalommal is erőszakoskodott a kislánnyal, fizikai erőszakkal kényszerítette arra, hogy különböző szexuális cselekményeket végezzen vele.
Mivel a nyomozás befejezéséhez közeledik, ezért joggal feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a férfi befolyásolná vagy megfélemlíteni a kiskorú gyermeket, és más tanúkat, ami megnehezítené vagy veszélyeztetné az eljárás sikerességét.
Emiatt és a gyanúsított és a kislány között fennálló viszony miatt a bíróság arra a következtetésre jutott, hogy a férfival szemben a legmegfelelőbb kényszerintézkedés a letartóztatás.
Fotó: illusztráció
