Az Olimpiai Stadionban mindenki arra várt, hogy a Nesta Carter, Michael Frater, Yohan Blake, Usain Bolt alkotta jamaicai 4×100-as váltónak meggyűlik-e a baja a Kimmons, Gatlin, Gay, Bailey amerikai csapattal, meg persze, hogy megdől-e a világcsúcs.
Nem és igen volt a válasz. Az USA egészen az utolsó emberig tartotta Jamaicát, csak hát ugye ez nem elég, ha a befutót Usain Boltnak hívják. A sprinterkirály kicsit pátyolgatta a stafétabotot, majd elrohant Ryan Bailey mellett, és 36.84 másodperccel behozta Jamaicát elsőnek, világcsúccsal.
A karibiak és a közönség együtt ünnepelt, de egy régivágású bíró bácsi kicsit elrontotta az ünnepet. A szabály értelmében visszavette Bolttól a stafétabotot, amit az nagyon nehezen engedett csak el. A bírót kifütyülték, aztán folytatódott az ünneplés.
A másik szombati váltót, a nők 4×400 méteres futását az USA (Trotter, Felix, McCorory, Richards-Ross) nyerte 3:16.97 perces, kitűnő idővel.
A londoni olimpia egyik hazai kedvence, Mo Farah a 10 ezer méter után 5 ezren is lehajrázta a kenyai és etióp vetélytársakat (13:41.66 perc), és megszerezte második olimpiai elsőségét.
Női magasugrásban nem történt meglepetés, bár az orosz Anna Csicserovát megszorongatta az ezüstérmes amerikai Brigetta Barrett (203 cm) és a másik orosz, Szvetlana Skolina (203 cm), ez csak a versenynek tett jót, Csicserova 205 centivel nyert.
A férfi gerelyhajítás alatt 80 ezer ember álla koppant, amikor Trinidad és Tobago atlétája, Keshorn Walcott 84,58 méteres dobással elhappolta az aranyat ez európai klasszisok elől.
Keshorn Walcott, Trinidad és Tobago gerelyhajító(!) olimpiai bajnoka (Fotó:AFP)
A 800 méteres női síkfutásban a dél-afrikai Caster Semenya túl későn nyitotta meg a hajrát, csak második lett az orosz Marija Szavinova mögött.
Eredmények – atlétika, döntők |
4×100, férfiak: 4×400, nők: 5000 méter, férfiak: Magasugrás, nők: Gerelyhajítás, férfiak: 800 méter, nők: |