Szögletből csavart góllal nyert a Debrecen, Király bakija segített a Vidinek

A 2-1 volt a slágereredmény az NB I első körének utolsó játéknapján, a 11. fordulóban lejátszott délutáni meccseken, mivel három pályán is ez lett a vége.

A Debrecen véget vetett a Paks hétmeccses veretlenségi sorozatának, ráadásul nem is akármilyen góllal: Bódi Ádám a 93. percben egyszerűen becsavarta a szögletet a vendégek kapujába.

Debrecen – Paks 2-1

Debrecen, 2719 néző, v: Karakó
DVSC: Nagy S. – Kusnyír, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi – Varga K. (Jovanovic, 61.), Haris, Tőzsér, Bódi – Szécsi (Avdijaj, 87.), Könyves (Takács, 46.).
Paks: Nagy G. – Kulcsár D., Fejes (Lenzsér, 45.), Gévay, Báló – Papp – Haraszti (Bartha, 68.), Egerszegi, Bertus, Remili – Hahn (Simon A., 72.).
gól: Pávkovics (23.), Bódi (93.), illetve Simon A. (75.)
sárga lap: Ferenczi (40.), Varga K. (56.), illetve Kulcsár D. (17.), Haraszti (38.), Lenzsér (67.), Gévay (72.)

Az Újpest Diósgyőrből hozta el a pontokat, a grúz Giorgi Beridze duplájával jött össze a lilák első idegenbeli sikere az idényben. A Diósgyőr hiába vezetett, a vereség azt jelenti, hogy hat forduló óta nyeretlen a csapat.

Diósgyőr – Újpest 1-2

Miskolc, 3940 néző, v.: Bognár
Diósgyőr: Antal – Sesztakov, Brkovic, Karan, Tamás M. (Hasani, 92.) – Márkvárt, Tóth B., Tajti (Mazalovic, 72.), Juhar – Mihajlovic (Vernes, 62.), Bacsa.
Újpest: Pajovic – Balázs B., Ristevski, Bojovic, Burekovic – Sankovic, Onovo – Nwobodo, Zsótér (Lukács, 66.), Beridze (Mohl, 92.) – Novothny (Pauljevic, 85.)
gól: Márkvárt (58.), illetve Beridze (75., 89.)
sárga lap: Brkovic (45.), Tóth B. (75.), Sesztakov (93.), illetve Bojovic (52.), Ristevski (65.)

Az Újpesthez hasonlóan a Mezőkövesd is vert helyzetből állt talpra, mert a Kisvárda 13 perc után még vezetett Vári Barnabás szöglet utáni fejesével.

Aztán a második félidőben Molnár Gábor két nagy hazai védelmi hibát is kihasznált, így a Kövesd is megtudhatta, milyen érzés sikerrel zárni egy idegenbeli túrát.

Kisvárda – Mezőkövesd 1-2

Kisvárda, 1910 néző, v.: Iványi
Kisvárda: Felipe – Melnyik (Jefferson Gomes, 81.), Ene, Vári, Anderson Pico – Izing, Lucas, Protic (Negrut, 87.) – Karaszjuk (Misic, 72.), Horváth Z., Ilic.
Mezőkövesd: Dombó – Farkas D., Pillár, Szalai A., Vadnai – Szeles, Mevongou – Cseri (Meszhi, 86.), Molnár G. (Silye, 87.), Vajda S. – Drazic (Koszta, 63.).
gól: Vári (13.), illetve Molnár G. (66., 79.)
sárga lap: Anderson Pico (16.), Lucas (42.), illetve Mevongou (56.), Farkas (73.)

A címvédő Vidi az első félidőben örülhetett, hogy döntetlenre állt a sereghajtó Haladás ellen, mivel a szombathelyiek Priskin Tamás révén egy óriási ziccert hibáztak el. A második felvonás elején ismét kimaradt egy Haladás-lehetőség, a Vidi pedig büntetett, Király Gábor hibázott nagyot, ami után Marko Scepovic mázlis gólt szerzett.

Scepovic vezető gólja a Haladás-Vidin

Egy remek Nego-Fiola-Kovács összjáték után Király Gábor tálalta a gólszerzési lehetőséget Marko Scepovicnak. A Haladás kapusa hiába reklamált…

Közzétette: M4Sport – 2018. október 20., szombat

Aztán a válogatott Pátkai Máté álomszép gólt tekert a bal felsőbe, vagyis hiába az új edző, Horváth Ferenc kinevezése óta csak vereségeket tud felmutatni a Haladás.

Haladás – MOL Vidi FC 0-2

Szombathely, 3317 néző, v.: Berke
Haladás: Király – Habovda, Benes, Tamás L., Bosnjak – Rácz B., Jancsó (Dausvili, 59.), Jagodics M., Németh Má. (Ofosu, 64.) – Bamgboye (Gaál B., 71.), Priskin.
Vidi: Kovácsik – Fiola, Juhász (B. Nikolov, 78.), Vinícius, Tamás K. (Stopira, 71.) – Nego, Hadzic, Pátkai – Kovács I. – Hodzic, M. Scepovic (Huszti, 74.).
gól: M. Scepovic (61.), Pátkai (69.)
sárga lap: Tamás L. (84.), illetve Pátkai (42.), Vinícius (86.)

A Honvéd ezúttal vendégként szerepelt a Bozsik-stadion átépítése miatt a hazai pályájának számító Új Hidegkuti-stadionban, ahol Batik Bence szöglet utáni fejesével szereztek vezetést a kispestiek.

A második félidőben aktívabb volt az MTK, de a Honvéd is eldönthette volna a meccset, aztán a hajrában Holender Filip és Batik kabaréba illő módon egymást borította fel, az így szabadon maradó labdát pedig Bognár István lőtte a bal sarokba.

MTK – Honvéd 1-1

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 3314 néző, v.: Pintér
MTK: Kicsak – Baki (Lencse, 68.), Balogh B., Pintér, Szelin (Katona, 46.) – Vass Á. – Gera, Kanta (Farkas II B., 58.), Bognár I., Schäfer – Torghelle.
Honvéd: Gróf – Batik, Kamber, Baráth – Heffler, Hidi, Nagy G. (Holdampf, 73.), Banó-Szabó (Pilík, 61.), Kukoc (Tischler, 79.) – Holender, Danilo.
gól: Bognár I. (84.), illetve Batik (36.)
sárga lap: Kanta (9.), Pintér (53.), Torghelle (72.), illetve Batik (45.), Nagy G. (53.)

A Puskás Akadémia-FTC meccsről és szezon eddigi legnagyobb góljáról itt olvashat.

12.  Szombathelyi Haladás 11 1 2 8  11-23 5

A 6. fordulóból a MOL Vidi FC-Újpest FC mérkőzést a székesfehérváriak Bajnokok Ligája-selejtezői miatt november 21-re halasztották.