Burián Katalin szenzációs bronzérmet nyert az Eb-n

Egyéni csúcsot úszott a döntőben. A győztes megdöntötte Egerszegi Krisztina 1991 óta tartó Eb-rekordját.

Miután Hosszú Katinka a 200 vegyes – amit meg is nyert – miatt elengedte a 200 hátat a glasgow-i úszó-Eb-n, így Burián Kata volt a szám egyedüli magyarja, a 23 éves sportoló a második legjobb idővel jutott be a döntőbe.

Burián a rajt után utolsóként jött fel a vízből, az első fordulónál pedig a harmadik volt, a következő 50-et pedig nagyon megnyomta, az Európa-bajnoki csúcson belül úszó Margherita Panziera mögött a második volt. Az utolsó hosszra harmadikként fordult, és bár óriásit csatázott a második helyért, végül egy hajszállal lemaradt.

De így is egyéni csúccsal (2:07.43) harmadik lett.

Panziera Európa-bajnoki rekorddal (2:06.18) nyerte meg a döntőt, az orosz Daria Ustinova lett a harmadik. Az olasz egyébként Egerszegi Krisztina 1991 óta fenálló Európa-bajnoki rekordját (2:06.62 perc) adta át a múltnak.