Néhány tanács biztosan segít a precíz munka elvégzésében.
Gyepgondozás
A gondozott gyepet gyorsan tönkreteheti a hulló falevél, ezért azt mihamarabb el kell távolítani. Következhet a gyom és a moha eltávolítása, majd a nyári gyeptrágyát cseréljük le az évszaknak megfelelő őszire. Ha az időjárás engedi, érdemes a gyepet a tartós hideg beállta előtt november elejéig lenyírni. Ne vágjuk nagyon rövidre, mert így a hosszabb szálú fű nagyobb felületen tud napfényt hasznosítani.
Sövényápolás
A lehullott falevelek a gondosan ápolt sövényben is kárt tudnak tenni, mert kitakarják a napfényt, és az árnyékos helyeken elindul a korhadás. A sövényt ősszel vissza kell vágni, úgy, hogy ne keletkezzenek lyukak, mert a tél folyamán a sövény nem nő, így tavasszal hiányos lesz.
Kerti tó
Az alacsony vízmélységű kerti tavaknál a bennük levő növények nem tudnak áttelelni, így ezeket megfelelően védett helyre kell vinni. A tó fölé a tartós hideg beálltával érdemes takarófóliát tenni, amely – ha csak kismértékben, de – melegebben tartja a tó vizét a hidegben, így segítve a tóban élő halak védelmét.
Locsolórendszer víztelenítése
A kerti csapokban, locsolórendszerekben semmiképpen sem maradhat víz, mert az éjjeli fagyok beálltával a megfagyott folyadék szétnyomja a csatlakozásokat, tönkreteszi a műanyag alkatrészeket és szivattyúkat, locsolófejeket.
Virághagymák ültetése
Az ősz a tavaszi színkavalkádban pompázó virágaink hagymáinak elültetésére a legalkalmasabb évszak. Az ültetés ajánlott legkésőbbi időpontja október közepe, így még a fagy előtt gyökeret tudnak ereszteni a földbe.
Növények átteleltetése
A nyárra kiültetett szobanövények, valamint a mediterrán dísznövények nem maradhatnak kint a hideg napokra, mert könnyen megfázhatnak, megfagyhatnak. Csökkentsük a nyáron megszokotthoz képest a locsolás mennyiségét, és vigyük be védett, folyamatos hőmérsékletű helyre őket. A mediterrán növények 10-17 fokos, világos helységben tudnak a legkönnyebben áttelelni.
Via – Kiemelt kép: Wikimedia Commons