A közel kétezer éve a rómaiak által alapított brit főváros öreg folyója, a Temze a hosszú évek során számtalan dicső és kevésbé dicső esemény tanúja volt, de nem bántak vele épp a legfényesebben: egészen a modern időkig a lakók és a gyárak is a vízbe engedték az összes szemetüket, de emellett persze a helyiek is teledobálták pénzérmékkel, remélve, hogy kívánságaik valóra válnak, vagy egyszerűen csak jó szerencse kíséri őket a továbbiakban.
A saját kora által értéktelennek tartott vackokkal szép lassan megtelt folyóból a XVIII.-XIX. században a legszegényebb réteg kisgyermekei és aggastyánjai kezdték kibányászni az érdekes tárgyakat, hogy azt némi aprópénzre váltva túlélhessék a következő napokat. A szokás azonban egyáltalán nem halt meg: az egyszerűen csak mudlarking, azaz sárbúvárkodás néven emlegetett szokást ma is sokan űzik, annyi különbséggel, hogy a kincseket legtöbbször nem teszik pénzzé, sőt, a háromszáz évnél régebbi darabokat kötelezően be kell jelenteniük.
A folyóban réz és fémpénzek, szobordarabok és cseréptöredékek mellett máig számtalan agyagpipa és számtalan más használati tárgy, vagy ékszer bukkan fel – most ezek közül mutatunk be néhány érdekességet.
A világ első lekvárüzemének, a James Keiller és fiainak lekvártartója az 1860-as évekből
Élj reményben! feliratot hordozó gyűrű a XVI. századból
Néhány a XIX. század második felében gyártott porcelánbabák, az úgynevezett Frozen Charlotte-ok közül
Üvegszájak