Nyolc év fegyházbüntetéssel sújtotta a Szegedi Ítélőtábla pénteken annak a csoportnak a vezetőjét, amely Magyarországon és külföldön prostituáltakat futtatva tett szert milliárdos bevételre. A táblabíróság az ügy másik hat vádlottjára négy év és kilenc év közötti szabadságvesztést szabott ki. Esetükben és az elsőrendű vádlottnál a bíróság megállapította a bűnszervezetben való részvételt, ezért őket kizárták a feltételes szabadság lehetőségéből. Hat vádlott a végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztést kapott, két terheltre pedig pénzbüntetést szabtak ki.
A 2001-től 2007 júliusáig lányokat futtató csoportot egy jelenleg ötvenéves tiszafüredi férfi irányította. A prostituáltak által megkeresett pénz fele a férfihoz került, a megmaradt összeget pedig különböző arányban osztották el a szexuális szolgáltatást nyújtó nők, illetve azok a vádlottak, akik közvetlenül felügyelték őket. A prostituáltak időnként lakásvásárlás vagy befektetések ígéretével egyáltalán nem jutottak pénzhez.
Bántalmazták a nőket
A bűnszervezet tagjai egyidejűleg foglalkoztattak prostituáltakat – akik közül tizenhat nőt sikerült azonosítani – Tiszafüreden és külföldön. A Jász-Nagykun-Szolnok megyei városban az Anita Night Club lényegében bordélyházként működött, itt, valamint más ingatlanokban, így a szomszédos panzióban is folyt prostitúciós tevékenység. 2001 és 2003 között ausztriai és svájci bordélyházakba utaztattak ki nőket, majd 2004-től a németországi Kölnben működő Pasha bordélyházba vitték ki a prostituáltakat. A nőket a pénz ígérete mellett pszichikai és fizikai fenyegetéssel, néha a többiek előtt elkövetett bántalmazással vették rá a munkára.
A 2004-től kialakult munkarend szerint egy időben hat-hat nő dolgozott Kölnben, illetve Tiszafüreden. A tíznapos terminusok alatt Németországban 10 ezer eurót, az éjszakai klubban 400 ezer forintot kellett megkeresnie egy lánynak. Ez alapján a Pasha bordélyház bevétele több mint 7,5 millió euró volt, Tiszafüreden pedig mintegy 300 millió forintot fizettek a kuncsaftok. A bűnszervezett vezetője 2005-től igyekezett a megszerzett bevétel egy részét legalizálni. A csoport fedővállalkozásokat, a többi között egy bányát működtetett.