Real Madrid's French forward Karim Benzema (2R) vies with Atletico Madrid's midfielder Saul Niguez during the UEFA Champions League semifinal second leg football match Club Atletico de Madrid vs Real Madrid CF at the Vicente Calderon stadium in Madrid, on May 10, 2017. / AFP PHOTO / JAVIER SORIANO

Bajnokok Ligája: a visszavágót megnyerte az Atlético, de a Real jutott döntőbe

Menyhei Csaba

Frissítve: 2017. 05. 10. 22:552017. 05. 10. 20:30

Nyolc nappal ezelőtt a Real Madrid Cristiano Ronaldo mesterhármasával 3-0-ra győzött az Atlético Madrid ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén, így kényelmes helyzetből várhatta a szerda esti visszavágót.

Az Atlético viszont mindenkit meglepett, kiválóan kezdte a mérkőzést, a 16. percben már 2-0 állt az eredményjelzőn. Előbb a 12. percben Koke szöglete után Saúl fejelt a rövidbe, majd négy minutummal később Griezmann ha nem is simán, de értékesítette a Torres buktatásáért megítélt büntetőt.

Az első félidő végén aztán minden eldőlt. A 42. percben Benzema három védőt bolondított meg az alapvonalnál, majd visszatette lövőre Kroosnak, Oblak védte a kísérletet, de Isco közelről bepofozta.

A fordulást után ment előre becsülettel az Atlético, de Navas eszén ekkor már nem tudtak túljárni. A Real a kontrákra épített, többször egyenlíthettek volna, de ez elmaradt.

Az Atlético így győzelemmel búcsúzott a Vicente Calderón Stadiontól, ahol ez volt az utolsó európai kupamérkőzés. A Real magabiztosan jutott fináléba, ráadásul címvédőként. Ezt legutóbb a Manchester United tudta véghezvinni, még 2009-ben, de akkor ők elveszítették a finálét.

A döntőben a Juventus lesz Zidane csapatának ellenfele június 3-án Cardiffban.

Eredmény – Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó

Atlético Madrid – Real Madrid 2-1 (2-1) (Összesítésben: 2-4)
Vicente Calderón Stadion, vezeti: Cüneyt Cakir (török)

Atlético Madrid: Oblak – Giménez (Thomas 56.), Savic, Godín, Filipe Luís – Koke (Correa 76.), Gabi, Saúl Níguez, Carrasco – Torres (Gameiro 56.), Griezmann

Real Madrid: Navas – Danilo, Ramos, Varane, Marcelo – Kroos, Casemiro (Lucas Vazquez 76.), Modric – Isco (Morata 88.) – Benzema (Asensio 76.), Ronaldo

Gólszerző: Saúl (12.). Griezmann (16. – büntetőből) ill. Isco (42.)

Sárga lap: Savic (6.), Godín (35.), Gabi (37.), Correa (86.) ill. Danilo (4.), Ramos (35.)

Hírfolyam 0 új
90+2'

Vége

4-2-es összesítéssel a Real jutott be a fináléba.

76'

Három csere egyszerre

A hazaiknál Correa jött be Koke helyére. A vendégeknél Asensio és Lucas Vazquez állt be, Benzema és Casemiro jött le.

74'

Benzema majdnem egalizál

Marcelo tökéletes középre ívelése után Benzema Filip Luist megelőzve bólintott, de a labda elkerülte a rövid felsőt.

69'

Lesgól

Egy szögletvariáció után Modric lőtt kapásból a tizenhatoson kívülről. A lesen álló Ronaldo még beleért, így a gól érvénytelen.

66'

Két nagy Navas-bravúr egymás után

Carrasco cselezett befelé, majd lőtt a bal alsó felé. Navas vetődve védett, de a kipattanó pont Gameiro fejére pattant, aki kapura is bólintotta, de a kapus felugrott, és azt is kitolta.

61'

Gabi megúszta a kiállítást

Sárgával a birtokában lépett oda nagyon csúnyán lépett oda Casemirónak, de újabb lap nincs. Ramos persze rögtön ment reklamálni.

58'

Ronaldo majdnem egyenlít

Egy szép Benzema, Marcelo összjáték után az ötös sarkáról lőhetett a portugál, de próbálkozása elkerülte a rövid sarkot.

45+4'

Vége az első félidőnek

Remekül kezdett az Atlético, de Isco gólja a félidő végén valószínűleg mindent eldöntött.

42'

Isco szépít, nem lesz hosszabbítás

Egy beadás után Benzema három védő szorításában vitte be az alapvonalon, a visszagurított labdáját Kroos lőtte rá, de Oblak hatalmasat fogott a rövidnél. Viszont kijött róla a labda, Isco pedig közelről belőtte (2-1).

37'

Gabi is kipofázik magának egy lapot

Isco volt szabálytalan Griezmannal szemben, a bíró le is fújta, de Gabinak valami nagyon nem tetszett. Szóvá is tette Cakirnak, aki egy sárgával díjazta a kirohanását.