U17-es Eb: Szerető szépségdíjas szabadrúgásgóljával mentettek pontot a mieink

Mandják Géza

újságíró. 2017. 05. 06. 17:40

Skócia ellen játszotta második csoportmeccsét a magyar válogatott az U17-es Európa-bajnokságon.

Csoboth Kevin villant a 16. percben, lövését szögletre mentette Jon Mccracken. Szerető Krisztofer lőtt az oldalhálóba az első félidő derekán, majd hátrányba kerültek a mieink.

A 31. percben Ásványi Balázs hibázott, Zak Rudden pedig közvetlen közelről a hálóba lőtt.

Szerető Krisztofer szabadrúgásból egyenlített, parádésan tekert a kapu bal oldalába az 53. percben.

A csereként beállt Torvund Alexandert lökték el a tizenhatoson belül, de nem ítélt büntetőt a bíró.

Schön Szabolcs lőtt kapu fölé egy szép támadás után a 63. percben. Egy beívelt pontrúgás után Mocsi Attila fejelt nem sokkal a bal alsó mellé

1-1 lett a vége, két forduló után 4 pontos a magyar válogatott, mely az utolsó fordulóban a csoportból lefelé kilógó Feröerrel csap össze.

A csoport másik szombati mérkőzésén a franciák javítottak a magyar csapattól elszenvedett vereség után. 7-0-ra nyertek Feröer ellen, ez az U17-es Eb-k történetének legnagyobb győzelme.

Fogadj a szezon legjobb meccseire a Tippmixpron!