Wolverhampton Wanderers' Portuguese striker Helder Costa (L) vies with Liverpool's English midfielder Ovie Ejaria during the English FA Cup fourth round football match between Liverpool and Wolverhampton Wanderers at Anfield in Liverpool, north west England on January 28, 2017. / AFP PHOTO / Paul ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Bombameglepetés: kiesett a Liverpool az FA-kupából

2017. 01. 28. 15:26

Szombaton kora délután az FA-kupa 4. fordulójában csapott össze a Liverpool a másodosztályú Wolverhampton Wanderersszel.

Egy perc sem telt el a meccsből, és máris hátrányba került a Liverpool. Helder Costa ívelt középre egy szabadrúgást, Richard Stearman pedig közelről a kapuba fejelt.

A 41. percben már kettővel mentek a vendégek, Costa ugratta ki nagyszerűen Andreas Weimannt, aki kicselezte Loris Kariust, majd az üres kapuba lőtt.

A második félidőben bejött Philippe Coutinho, Daniel Sturridge és Emre Can is, de ők sem váltották meg a világot.

A 86. percben Divock Origi szépített egy szöglet után, Sturridge fejelte oda a labdát a belga csatárnak.

Egy perccel később ismét egy sarokrúgás után teremtett helyzetet a hazai csapat, de Harry Burgoyne ezúttal lábbal hárított.

A Liverpool az utóbbi nyolc tétmeccséből csak egyet tudott megnyerni (a negyedosztályú Plymouth ellen, 0-1), három döntetlen és négy vereség mellett idén. A másodosztályú Wolves elleni bukta már a harmadik zakója volt zsinórban a Poolnak.