Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi scores a goal during the Spanish Copa del Rey (King's Cup) round of 16 second leg football match FC Barcelona vs Athletic Club de Bilbao at the Camp Nou stadium in Barcelona on January 11, 2017. / AFP PHOTO / LLUIS GENE

Messi becsavarta, ahogy csak ő tudja

2017. 01. 12. 07:48

A Barcelona az argentin zseni pazar találatával jutott tovább az Athletic Bilbao ellenében a spanyol Királykupa negyeddöntőjébe. Mutatjuk az összes gólt.

A bajnokságban döcög a Barca szekere. Miután hétvégén is csak a 90. percben lőtt príma szabadrúgásgóllal mentette Messi a Villareal elleni meccset döntetlenre (1-1), a tabella harmadik helyén állnak.

A bajnokságban lassan egy évet veretlen – tavaly február óta – Real Madrid mögött öt pont a hátrányuk, ráadásul egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.

Mindezek tetejébe a Király Kupában sem állt túl jól a katalán csapat, mivel egy héttel ezelőtt Bilbaóban 2-1-re vesztették el az odavágót.

Ilyen előzmények után a Camp Nouban került sor szerda este a visszavágóra. A vendégek sérülések és eltiltások miatt elég tartalékosan érkeztek, így nem erőltettek a támadásokat.

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!

A felállt védelmet először Luis Suárez törte fel, egy príma félollós góllal a 35. percben, majd Neymar akadályozták szabálytalanul a 16-oson belül, így büntetőből növelte az előnyt a második félidő elején.

Három perc múlva Enric Saborit szép fejessel válaszolt és tartotta életben a bilbaói továbbjutási esélyt. A hosszabbításba és a büntetőpárbajba vetett baszk reményt a 78. percben Messi egy zseniális szabadrúgással törte ketté.

Érdekesség, hogy Suárez a 120. mérkőzésén a 100. gólját szerezte Barca mezben és emellett még kiosztott 58 gólpasszt is. Erre mondják, nem semmi. Ahogy az sem, hogy az MSN, azaz Messi, Suárez, Neymar trió ezen a mérkőzésen szerezte 300., 301., és 302. találatát.