Stoke City's Dutch midfielder Ibrahim Afellay (L) vies with Chelsea's Brazilian midfielder Willian during the English Premier League football match between Chelsea and Stoke City at Stamford Bridge in London on December 31, 2016. / AFP PHOTO / Ian KINGTON / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Sorozatban a tizenharmadikat is behúzta a Chelsea, a hajrában nyert a United

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 12. 31. 17:50

Az év utolsó napja sem telhet el futball nélkül az angol labdarúgó-bajnokságban (Premier League), így december 31-én is fordulót rendeztek a PL-ben.

A sorozatban 12 győzelmet arató Chelsea az idegenben nem túl acélos Stoke City együttesét látta vendégül. A hazaiak rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, több nagy lehetőséget is ki tudtak alakítani, de Lee Grant kapus Diego Costa és Eden Hazard lövését is hatalmas bravúrral védeni tudta.

A 34. percben már ő sem tudott segíteni, Cesc Fábregas szöglete után Gary Cahill bólintott a kapuba (1-0). A szünet után aztán rögtön egyenlítette Bruno Martins Indi (1-1), a holland védő a szezon leggyorsabb második félidei találatát szerezte.

Most vagy soha. Fogadj élőben a tél legforróbb helyzeteire! Tippmixpro

Az 57. percben Willian lövése talált utat a kapuba (2-1), majd Peter Crouch egyenlített hét perccel később (2-2). Szinte egy perc sem telt el, amikor Fábregas passza után Willian a rövid felsőbe bombázott (3-2). A spanyol játékmester a negyedik játékos a Premier League-ben, aki eljutott száz gólpasszig. Ez korábban csak Frank Lampardnak, Wayne Rooney-nak és Ryan Giggs-nek sikerült. Ez kevesebb mint 300 meccs alatt jött össze neki.

A végeredményt az eltiltása után visszatérő Diego Costa állította be, szezonbeli tizennegyedik góljával (4-2). A Chelsea sorozatban a 13. sikerét aratta, így egyetlen találkozóra megközelítették az 1992 óta létező Premier League csúcsát, amelyet 2002 februárja és augusztusa között az Arsenal állított fel 14 meccses győzelmi szériával.

A Manchester United négy egymás után megnyert bajnoki után megint győzni tudott. José Mourinho együttese a második félidőben hátrányba került az újonc Middlesbrough ellen, de Anthony Martial öt perccel a vége előtt egalizált (1-1), majd a 86. percben Paul Pogba megnyerte a meccset a hazaiaknak (2-1).

A bajnoki címvédő Leicester City három nyeretlenül megvívott találkozó után nyert ismét, míg a Burnley az alsóházi rangadón kiütötte a Sunderlandet. Az újonc színeiben Andre Gray mesterhármast szerzett, a klub történetében először.

Az edzőmenesztés után újfent kikapott a Swansea City, míg a West Brom a Southampton otthonából hozta el a három pontot.

Eredmény – Premier League, 19. forduló

Chelsea – Stoke City 4-2 (1-0)
Gólszerző: Cahill (34.), Willian (57., 65.), D. Costa (85.) ill. Martins Indi (46.), Crouch (64.)

Manchester United – Middlesbrough 2-1 (0-0)
Gólszerző: Martial (85.), Pogba (86.) ill. Leadbitter (67.)

Leicester City – West Ham United 1-0 (1-0)
Gólszerző: Slimani (20.)

Burnley – Sunderland 4-1 (1-0)
Gólszerző: Gray (31. 51., 53.), Barnes (67. – büntetőből) ill. Defoe (41.)

Swansea City – Bournemouth 0-3 (0-2)
Gólszerző: Afobe (25.), Fraser (45+1.), King (88.)

Southampton – West Bromwich Albion 1-2 (1-1)
Gólszerző: Long (41.) ill. Phillips (43.), Robson-Kanu (50.)