Manchester City's English midfielder Raheem Sterling (R) vies with Liverpool's English midfielder James Milner during the English Premier League football match between Liverpool and Manchester City at Anfield in Liverpool, north west England on December 31, 2016. / AFP PHOTO / Paul ELLIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

Premier League: gyors gól döntött az év utolsó mérkőzésén

2016. 12. 31. 20:22

Szuperrangadóval befejeződött be 2016-ra az angol labdarúgó-bajnokság. A Premier League 19. fordulójában szombat este a találkozó előtt második Liverpool fogadta a harmadik Manchester Cityt. A vendégeknél visszatérhetett a kezdőbe Sergio Agüero, aki letöltötte négymeccses eltiltását, melyet a Chelsea elleni ámokfutásáért kapott.

Mindkét együttes letámadással kezdett, és az első gólra sem kellett sokat várni. A 8. percben Lallana bal oldali beadása után az érkező Wijnaldum megelőzte Kolarovot, majd gyönyörű mozdulattal a jobb alsóba bólintott (1-0).

Az első félidő hátralévő részében adódott még kisebb-nagyobb lehetőségét Mignolet és Bravo kapuja előtt, is de újabb gól már született.

A fordulást követően lendületbe jött Pep Guardiola legénysége, de egy David Silva lövést leszámítva nem igazán tudtak helyzetet kialakítani. A manchesteri alakulat mezőnyfölényben futballozott, Jürgen Klopp együttese a kontrákra épített a mérkőzés utolsó negyedében is.

Gól azonban már nem született, így a City a negyedik vereségét szenvedte el. Győzelmével a Pool visszaállította a hatpontos különbséget a Chelsea-vel szemben.

Fogadj élőben most vagy soha a Tippmixproval!