Tottenham Hotspur's English midfielder Dele Alli (R) scores their fourth goal during the English Premier League football match between Southampton and Tottenham Hotspur at St Mary's Stadium in Southampton, southern England on December 28, 2016. / AFP PHOTO / Glyn KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

A 69. másodpercben hátrányban volt, de kiütéssel nyert a Tottenham

2016. 12. 29. 08:21

Szerda este a Southampton – Tottenham mérkőzéssel befejeződött a Premier League hétfőn kezdődő 18. fordulója. A hazaiak remekül kezdték a mérkőzést, Virgil van Dijk már a 69. másodpercben a kapuba talált (1-0). Ez volt az idei PL-szezon negyedik leggyorsabb gólja.

A korán bekapott gól után nem omlott össze a Spurs, Dele Alli az 50. angol élvonalbeli meccsén fejjel egyenlített a 19. percben (1-1). A szünetig újabb találat nem esett, utána viszont felpörögtek az események.

Előbb az 52. minutumban Harry Kane megtörte 344 perces gólcsendjét (1-2), majd hat perccel később csúnyán fölérúgott egy tizenegyest, miután a játékvezető kiállította Nathan Redmondot a hazaiaktól.

Most vagy soha. Fogadj élőben a tél legforróbb helyzeteire! Tippmixpro

Az emberelőnyben játszó Spurs a hajrában két góllal tette biztossá a győzelmét. Előbb a cserként beállt Heung-Min Son volt eredményes (1-3), majd a 87. percben Alli duplázott (1-4).

A Szentek az év utolsó napján a West Bromot fogadják, míg a Tottenham január elsején utazik a Watford otthonába.