Kádárék kiütéses győzelmet arattak

2016. 11. 05. 07:14

Kádár Tamás csapata, a Lech Poznan a Ruch Chorzów otthonába látogatott az Ekstraklasa 15. fordulójának pénteki játéknapján.

Darko Jevtic bombázott a kapu bal oldalába közelről a 37. percben, Dawid Kownacki pedig okosan tekert a jobb alsóba nem sokkal később, így 0-2 állt az eredményjelzőn a félidőben.

Maciej Makuszewski nagyszerű kiugratása után Radoslaw Majewski gurított a bal alsóba, majd Marcin Robak lőtt a hálóba büntetőből. A végeredményt Szymon Pawlowski állította be a 86. percben, szépen pöccintette el a labdát Libor Hrdlicka kapus mellett a 30 éves középpályás.

A poznaniak legutóbb 2015 júniusában arattak ilyen fölényes győzelmet, akkor szintén idegenben gázoltak át a a Górnik Zabrzén (1-6). A meccset végigjátszó magyar játékos csapata ezzel a sikerrel feljött az ötödik helyre a tabellán, a Chorzów pedig a 15. helyen szerénykedik a 16 csapatos lengyel élvonalban.

Helyzet van! Ne hagyd ki a legjobb meccseket. Tippelj a Tippmixpron!

Ekstraklasa, 15. forduló, végeredmény:

Ruch Chorzów – Lech Poznan 0-5 (0-2)
G: Jevtic 37., Kownacki 41., Majewski 59., Robak 67. – büntetőből, Pawlowski 86.