Legyűrte a Honvédot a Vidi, Diósgyőrben nyert a Debrecen

Futó Csaba
Futó Csaba

sportos. 2016. 09. 24. 19:53

A harmadához érkezett a labdarúgó NB I, a 11. fordulóban ráadásul elég érdekes párosítások voltak. Az egyik ilyen volt két jó formában lévő csapat, a Budapest Honvéd és a Videoton találkozója, a székesfehérváriak pedig úgy nyertek 2-1-re, hogy három gólt szereztek. Nem elírás, az első félidő hajrájában Nego hátáról pattant be a labda a vendégek kapujába, azzal egyenlített a Honvéd. A Vidi győztes találatát Géresi Krisztián szerezte az 52. percben.

Csak azért nem vette át a vezetést a Videoton a bajnokságban, mert a listavezető Vasas két elveszített mérkőzés után visszatalált a győzelem ösvényére, az angyalföldiek a Mezőkövesdet verték 4-0-ra.

A sereghajtó DVTK megint kikapott, ezúttal otthon a Debrecentől 3-1-re. A vendégek az első félidőben 2-0-s előnybe kerültek, így Horváth Ferenc hármat cserélt a szünetben. A második játékrészben megélénkült a hazaiak játéka, összejött a szépítés is, ám hiába helyezték nyomás alá a Loki kapuját a hajrában, egyenlíteniük már nem sikerült. Sőt, a végén még Tőzsér talált be szabadrúgásból.

A Gyirmót kisebb meglepetésre legyőzte idegenben a Haladást, a Paks-MTK 0-0 lett. (Fotó: vidi.hu)

Eredmények – OTP Bank Liga, 11.forduló

Budapest Honvéd – Videoton 1-2 (1-1)

gólszerzők: Nego (45+2., öngól), illetve Juhász (34.), Géresi (52.)

DVTK – DVSC 1-3 (0-2)

gólszerzők: Novothny (57.) illetve Holman (27.), Szakály (37.), Tőzsér 88.)

piros lap: Tamás (88.) illetve Brkovic (59.)

Vasas – Mezőkövesd 4-0 (1-0)

gólszerzők: Ádám M. (43., 49. – a másodikat tizenegyesből), Berecz (63.), Vida (91.)

Paks – MTK 0-0

Szombathelyi Haladás – Gyirmót 0-1 (0-1)

gólszerző: Sallói (41.)