Atletico Madrid's Argentine forward Angel Correa (R) celebrates his goal with Atletico Madrid's French forward Antoine Griezmann during the Spanish league football match FC Barcelona vs Club Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on September 21, 2016. / AFP PHOTO / JOSEP LAGO

Correa beállt, majd egy perccel később egyenlített a Nou Campban – videó

Mandják Géza

újságíró. 2016. 09. 22. 06:41

Szerda este rendezték a 81. Barcelona – Atlético Madrid mérkőzést a La Ligában. A katalánok 48 győzelmet könyvelhettek el ezidáig, a Matracosok ezzel szemben csak 13-szor törtek borsot a gránátvörös-kékek orra alá.

Legutóbb idén tavasszal a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében találkozott a két csapat, akkor a Nou Campban 2-1-re nyert a Barca Luis Suárez duplájával, a visszavágón viszont Antoine Griezmann két góllja a katalánok BL-búcsúját jelentette.

A 14. percben Lionel Messi húzott befelé a jobb oldalról, majd lőtt, Jan Oblak magabiztosan fogta a labdát. Két perccel később Yannick Ferreira Carrasco tekert a hosszú sarok felé, Marc-André ter Stegen kiütötte a lövést. A 21. percben Andrés Iniesta tüzelhetett a tizenhatos sarkától, a szlovén kapus ismét a helyén volt.

Tíz perccel a félidő vége előtt Neymar tekert 18 méterről, egy métert tévedett. A 41. percben Ivan Rakitic révén megszerezte a vezetést a Barcelona. (1-0) Iniesta ívelt nagyszerűen a horvát középpályás fejére, aki a bal alsóba csúsztatott.

A 61. percben a csereként beállt Angel Correa egalizált. (1-1) Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Fernando Torres passzolt sarokkal az argentinhoz, aki a jobb kapufát is eltalálva mattolta a német kapust.

Három perccel később Neymar lőtt kapura, Oblak ismét a helyén volt. A 75. percben ismét a brazil támadó próbálkozott, ezúttal a sorfal állította meg. Nyolc perccel később Gerard Piqué fejelhetett a tizenhatoson belülről, de nem dolgoztatta meg az Atlético kapusát. Nem sokkal később Jordi Alba került helyzetbe, de 10 méterről nem találta el a kaput. A 88. percben ter Stegen mutatott be bravúrt Diego Godín fejesénél. A hajrában Iniesta próbálkozott 20 méterről, de rosszul célzott.

A Barcelona a harmadik, az Atléti pedig a negyedik helyen áll a tabellán a mostani döntetlen után. A katalánok a Sporting Gijónhoz látogatnak a hétvégén, az Atlético a Deportivo la Corunát fogadja.

La Liga, 5. forduló, végeredmény:

Barcelona – Atlético Madrid 1-0 (1-0)
G: Rakitic 41., illetve Correa 61.

Real Sociedad – Las Palmas 4-1 (3-0)
G:  José 1., 53. – a másodikat büntetőből, Vela 22. – büntetőből, Zurutuza 35., illetve Tana 56.

Granada – Athletic Bilbao 1-2 (1-1)
G: Carcela-Gonzalez 44., illetve R. García 15., Laporte 77.

Celta Vigo – Sporting Gijón 2-1 (0-0)