Manchester City's Chilean goalkeeper Claudio Bravo (3rd R) drops the ball as he bumps into Manchester City's English defender John Stones in the build up to Manchester United's first goal during the English Premier League football match between Manchester United and Manchester City at Old Trafford in Manchester, north west England, on September 10, 2016. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

A Guardiola vezette City az Álmok Színházában győzött a United ellen

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 09. 10. 15:30

Egész Anglia, sőt az egész világ erre várt. A válogatott mérkőzések miatti szünet után a manchesteri városi rangadóval, a Manchester United-Manchester City mérkőzéssel vette kezdetét az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) negyedik fordulója.

A két gigász kispadján igazi edzőlegendák, José Mourinho és Pep Guardiola feszültek egymásnak, rivalizálásuk során már 17. alkalommal. Mindkét gárda jó formában várta az összecsapást, a United és a City is megnyerte az első három bajnokiját.

A City egyik legnagyobb ásza, Sergio Agüero eltiltása miatt nem léphetett pályára, mivel a West Ham United elleni mérkőzésen lekönyökölte ellenfelét.

A City kezdte jobban a mérkőzést, bő fél óra játék után már két góllal vezettek az Old Traffordon. A 15. percben egy hosszan felívelt labdára Kevin de Bruyne csapott le – Blind hatalmas hibája után – a ziccert pedig nem rontotta el egy az egyben (0-1).

A 36. percben megint de Bruyne volt akcióban, a lövése lejött a kapufáról, az üresen, de nem lesen ácsorgó Kelechi Iheanacho a kapuba passzolt (0-2).

A United még a szünet előtt szépíteni tudott. A Barcelonából igazolt Claudio Bravo kijött egy szabadrúgásra, de kiejtette a labdát, az ott ólálkodó Zlatan Ibrahimovic pedig bebombázta (1-2). A svéd csatár a klub történetének harmadik játékosa lett, aki az első négy MU-s bajnokiján négy gólt szerzett. Erre korábban Louis Saha és Robin van Persie volt képes.

A szünetben Mourinho kettőt is cserélt, beállt Ander Herrera és Marcus Rashford is. Utóbbi a 71. percben egalizálhatott volna, de a lövésébe a lesen tartózkodó Ibra beleért.

Az egyre jobban kitámadó hazaiak ellen lezárhatta volna a meccset a City, de ígéretes helyzetben Fernadinho, de Bruyne és David Silva is hibázott. Újabb gól pedig már nem született, így a Guardiola vezette City az Álmok Színházában tréfálta meg a Mourinho-féle Unitedet.

A katalán mester egy újabb rekordot is beállított. Soha korábban nem kezdett még négy győzelemmel egy bajnokságot. A Barcelona B, a Barca és a Bayern München edzőjeként sem.