A szombathelyi Halmosi Péter (b) és a ferencvárosi Pintér Ádám a labdarúgó OTP Bank Liga 1. fordulójában játszott Ferencváros - Swietelsky Haladás mérkõzésen a fõvárosi Groupama Arénában 2016. július 16-án.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Magabiztosan nyert a Fradi a Haladás ellen

2016. 07. 16. 22:20

A szombati játéknap esti mérkőzésen a Ferencváros fogadta a Haladást az OTP Bank Liga első fordulójában.

Nagyszerűen kezdte a meccset a hazai csapat, hiszen a harmadik percben rögtön megszerezték a vezetést Thomas Doll tanítványai. (1-0) Böde Dániel cselezgetett a jobb oldalon, majd beadta a labdát, Florian Trinks pedig a jobb alsóba fejelt.

Négy perccel később már kettővel vezetett a Ferencváros. (2-0) Böde Dániel kapott nagyszerű kiugratást, majd a tizenhatoson belülről laposan a jobb alsóba lőtt.

A 36. percben Király Gábor passzolta el magát a saját tizenhatosán belül. Böde köszönte szépen és a kapus mellett az üres kapuba lőtt. (3-0) Két perccel később Németh Márió próbálkozott 20 méterről, Dibusz Dénes bravúrral hárított.

A Haladás az 52. percben szépített. (3-1) Iszlai Bence talált be tizenegyesből. Tíz perccel később Stanislav Sesták lőtt 16 méterről, de nem találta el a kaput. A 75. percben a csereként beállt Marco Djuricin eresztett meg egy lövést húsz méterről, Király magabiztosan szedte fel a labdát.

Több gól már nem esett a mérkőzésen, így a Ferencváros három ponttal kezdte az OTP Bank Liga 2016-17-es szezonját.