West Ham United's English midfielder Michail Antonio (2L) heads the ball to score their second goal past Manchester United's Spanish goalkeeper David de Gea (2R) dduring the English Premier League football match between West Ham United and Manchester United at The Boleyn Ground in Upton Park, in east London on May 10, 2016. / AFP PHOTO / GLYN KIRK / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  /

A Manchester United legyőzésével búcsúztatta legendás stadionját a West Ham

2016. 05. 11. 08:15

112 év után költöznek új stadionba.

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójából elhalasztott mérkőzést kedd este pótolta a West Ham United és a Manchester United. Ez volt a utolsó tétmérkőzés a Boleyn Groundon, vagy ismertebb nevén az Upton Parkban. A WHU a követező szezont ugyanis már az Olimpiai Stadionban kezdi. A Kalapácsosok 112 éve után költöznek.

A találkozó 45 perces késéssel kezdődött, ugyanis a hazai drukkerek megdobálták a manchesteriek buszát. A vendéglátók mindent megtettek annak érdekében, hogy győzelemmel búcsúzzanak a legendás arénától. Húsz perc alatt a rengeteg West Ham lehetőségből csak egy gól született, Diafra Sakho egy közére tett labdát lőtt a rövid alsóba (1-0).

A fordulást követően magához tért Louis van Gaal együttese, előbb Anthony Martial váltotta gólra Juan Mata nagyszerű labdáját (1-1), majd a villámgyors francia szinte az alapvonalról lőtt gólt (1-2).

Slaven Bilic tanítványai nem adták fel, Dimitri Payet nagyszerű labdáját Michail Antonio fejelte a kapuba (2-2). A találkozó 80. percében megszületett az utolsó gól az Upton Parkban, Winston Reid szintél fejjel volt eredményes (3-2).

Győzelmével a West Ham hatalmas lépést tett az Európa Liga indulás felé, míg a Manchester United nagy lehetőséget szalasztott el, nem tudta kihasználni a városi rivális hétvégi botlását. A hazai győzelemnek köszönhetően már biztos, hogy a következő idényben is a BL-ben indul az Arsenal. Már csak az a kérdés, hogy a főtáblán (3. hely), vagy a selejtezőben (4. hely).