Budapest, 2016. április 13.
A ferencváros játékosai örülnek Gera Zoltán (b2) góljának a labdarúgó Magyar Kupa elõdöntõjében játszott Ferencváros - Debrecen visszavágó mérkõzésen a budapesti Groupama Arénában 2016. április 13-án.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Magyar Kupa: összejött az álomdöntő

Menyhei Csaba

sportújságíró. 2016. 04. 13. 19:55

Gera két gólja mellett kiosztott egy gólpasszt is.

A labdarúgó Magyar Kupában kedden az Újpest már kivívta a döntőbe jutást, miután a hazai győzelem után döntetlen játszott Békéscsabán. Szerdán rendezték a Ferencváros-Debrecen visszavágót, a párharc első mérkőzésén nem született gól a Nagyerdei Stadionban.

A találkozó szempontjából kulcsfontosságú volt a 18. perc. Varga nagyon röviden tett haza egy labdát, Böde lecsapott, elvitte volna Verpecz mellett, de a kapus buktatta. Karakó játékvezető a tizenegyespontra mutatott, majd kiállította a vendégek hálóőrét. Horváth helyére érkezett a cserekapus, Radosevic, de Gera büntetőjét nem tudta hárítani (1-0).

Emberelőnyben több nagyobb helyzet akadt a Fradi előtt, de újabb gól már nem született az első játékrészben. Böde a kapuba fejelt, de a spori lökés miatt kifelé ítélt szabadrúgást, míg Radó és Lamah bombájánál is nagy védést mutatott be a csereként beállt kapus.

A ferencvárosi Hajnal Tamás (k) és Roland Lamah (j), valamint a debreceni Holman Dávid (j2) és Korhut Mihály (b2) a labdarúgó Magyar Kupa elõdöntõjében játszott Ferencváros - Debrecen visszavágó mérkõzésen a budapesti Groupama Arénában 2016. április 13-án.

A fordulást követően többet birtokolta a labdát a Fradi, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Sok hibával játszottak a hazaiak, nem csoda, hogy Doll fel-alá sétálgatott a technikai zónában. Az utolsó húsz percben már a Loki előtt is adódott egy-két helyzetecske.

A továbbjutás a 79 .perc dőlt el végleg, akkor Gera szabadrúgása talált utat a rövid sarokba (2-0). Az utolsó percben a csereként beálló Nagy Dominik állította be a végeredményt (3-0).

A Fradi-győzelem azt jelenti, hogy a döntőben összejött a Derbi, azaz a Ferencváros-Újpest találkozó. A finálét május 7-én rendezik a Groupama Arénában.